ycipk-7kr9pl

Rzecznik Putina krytykuje decyzję Polski. Dosadny komentarz

Dmitrij Pieskow skomentował brak zaproszenia dla Rosji na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. "Oceniam to negatywnie. Wszystkie uroczystości poświęcone rocznicy tego wydarzenia nie mogą być uznane za pełnowartościowe bez naszego udziału" - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin nie otrzymał od polskich władz zaproszenia na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Władimir Putin nie otrzymał od polskich władz zaproszenia na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (Getty Images, Fot: Ore Huiying)
ycipk-7kr9pl

Kancelaria Prezydenta nie zaprosiła Władimira Putina na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski tłumaczył, że "klucz zaproszeń nie miał charakteru historycznego, ale współczesny".

Teraz do sprawy odniósł się Dmitrij Pieskow, który ocenił tę decyzje jako "negatywną". - Każde wydarzenie upamiętniające w jakimkolwiek kraju na świecie, poświęcone rocznicy II wojny światowej, na które nie zaproszono naszego kraju, będzie niekompletne - powiedział rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, cytowany przez portal handofmoscow.com.

ycipk-7kr9pl

To nie pierwsza krytyka za strony Rosji związana z brakiem zaproszenia. Wcześniej rosyjskie MSZ wyraziło swoje "zdumienie po zapoznaniu się z planem obchodów II wojny światowej". Polska została oskarżona o "ignorowanie logiki historycznej" i próbę "przekształcenia wrześniowych obchodów w potajemne spotkanie", co znajdzie się na "sumieniu obecnych polskich władz".

Tuż po decyzji Kancelarii Prezydenta rosyjski senator przyznał, że Rosja "nie straci na braku zaproszenia". - Polsce trudno będzie odpowiedzieć na pytanie, kto zwyciężył w tej wojnie, kto wyzwalał. Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, a nas tam nie będzie - mówił Władimir Dżabarow.

Zobacz także: Kwaśniewski o zaproszeniu Putina na 80. rocznicę wybuchu II WŚ

ycipk-7kr9pl

Źródło: handofmoscow.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7kr9pl

ycipk-7kr9pl
ycipk-7kr9pl