Trwa ładowanie...

Rzecznik Praw Dziecka składał ślubowanie. Część posłów opozycji wyszła

Mikołaj Pawlak, wybrany na urząd Rzecznika Praw Dziecka, złożył w piątek ślubowanie w Sejmie. Część posłów PO i Nowoczesnej demonstracyjne wyszła z sali obrad, co oburzyło Adama Andruszkiewicza, posła partii Wolni i Solidarni.

Rzecznik Praw Dziecka składał ślubowanie. Część posłów opozycji wyszłaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dbw77du

"W czasie ślubowania Rzecznika Praw Dziecka przed Sejmem RP, część posłów PO i N opuszcza salę. Żenujące. Dla nich Polska jest tylko wówczas, kiedy oni rządzą. O przepraszam, nie Polska, tylko 'ten kraj'" - napisał poseł Adam Andruszkiewicz na Twitterze i zamieścił film pokazujący, jak politycy opozycji wychodzą demonstracyjne z sali obrad.

Internauci przypomnieli mu, że Mikołaj Pawlak, to "fundamentalista podważający zdobycze medycyny". Chodzi o to, że w środę w Senacie, kiedy rozpatrywano jego kandydaturę, Pawlak krytycznie odniósł się do zapłodnienia in vitro. - Jakkolwiek powodująca, że wiele dzieci przyszło na świat, to jednak od strony prawno-moralnej jest to metoda niegodziwa, bo w znaczącej liczbie poczęć powoduje, że poczęte istoty ludzkie, poczęte dzieci nie są wystarczająco chronione - powiedział wówczas.

dbw77du

Inny komentujący napisał: "Może to dlatego, że rzecznik został wybrany nieprawnie? Wspierasz działanie sprzeczne z prawem, czy też nie wiesz, że rzecznik praw dziecka nie spełnia wymaganych prawem warunków? 5 lat pracy z dziećmi. Ale od kiedy Andruszkiewicz się prawem przejmuje?".

Wiekszość komentatorów jednak krytycznie oceniła gest posłów opozycji pisząc, że "nie powinni już nigdy więcej być posłami RP" i "chorobliwie nie godzą się z rządem dobrej zmiany".

"Tak mi dopomóż Bóg"

- Ślubuję uroczyście, że przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków Rzecznika Praw Dziecka dochowam wierności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, będę strzec praw dziecka, kierując się przepisami prawa, dobrem dziecka i dobrem rodziny. Ślubuję, że powierzone mi obowiązki będę wypełniać bezstronnie, z najwyższą sumiennością i starannością, że będę strzec godności powierzonego mi stanowiska oraz dochowam tajemnicy prawnie chronionej. Tak mi dopomóż Bóg - powiedział w akcie ślubowania Mikołaj Pawlak.

dbw77du

W ten sposób Mikołaj Pawlak rozpoczął 5-letnią kadencję jako Rzecznik Praw Dziecka. Jego kandydaturę zgłosił w listopadzie klub PiS. Zastąpi Marka Michalaka, który sprawował ten urząd przez dwie kadencje. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pawlak ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2005-2016 był adwokatem przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Od czerwca 2016 roku był dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sprawował nadzór nad sądami rodzinnymi, zakładami poprawczymi i schroniskami dla nieletnich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbw77du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbw77du
Więcej tematów