Trwa ładowanie...
rzecznik praw dziecka

Sejm zdecydował. Mikołaj Pawlak na Rzecznika Praw Dziecka

Za kandydaturą Mikołaja Pawlaka głosowało 230 posłów, a 185 było przeciw. Teraz jego kandydaturą zajmą się senatorowie.

Share
Sejm zdecydował. Mikołaj Pawlak na Rzecznika Praw Dziecka
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d28l5yz

Mikołaj Pawlak jest kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka. Obecnie jest dyrektorem departamentu spraw rodzinnych i nieletnich w ministerstwie sprawiedliwości, a wcześniej zajmował się sprawami dotyczącymi unieważnienia małżeństwa przed kościelnymi sądami.

Gdy pojawiła się jego kandydatura tygodnik "Polityka" przypomniał, że Mikołaj Pawlak jest współautorem projektu ustawy zakładającej obniżenie wieku odpowiedzialności za czyny karalne z obecnych 13 do 10 lat.

d28l5yz

On sam w czasie przesłuchania przed sejmową komisją deklarował, że chce ograniczenia dostępu dzieci do pornografii oraz zmniejszenia liczby samobójstw wśród dzieci. Opozycja przekonywała, że Mikołaj Pawlak nie spełnia wymogów formalnych, bo nie ma co najmniej pięciu lat doświadczenia w pracy z dziećmi lub na ich rzecz.

Problemy PiS z kandydatami na Rzecznika Praw Dziecka

Przypomnijmy, że pierwszym kanydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka była Sabina Zalewska, ale sama wycofała swoją kandydaturę. Zrobiła to po tym, jak "Tygodnik Powszechny" ujawnił, że dopuściła się kilku plagiatów. Kandydatura wzbudzała też wiele kontrowersji z powodu poglądów Sabiny Zalewskiej, która w swoich pracach dopuszczała bicie dzieci oraz kwestionowała sens istnienia praw dziecka i samego urzędu.

Zobacz także: Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu.

Następnie PiS proponowało kandydaturę Agnieszki Marii Dudzińskiej. Również ona nie została wybrana na Rzecznika Praw Dziecka. Zgody na jej powołanie nie wyrazili senatorowie. Trzecim kandydatem został Mikołaj Pawlak, który właśnie dostał poparcie w Sejmie.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d28l5yz

Podziel się opinią

Share
d28l5yz
d28l5yz
Więcej tematów