Trwa ładowanie...

Zalewska wysyła pismo do Kuchcińskiego. Wycofuje swoją kandydaturę na Rzecznika Praw Dziecka

Sabina Zalewska przesłała do Marszałka Sejmu decyzję o tym, że wycofuje swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Rekomendację zgłosił PiS, który po kontrowersjach wokół niej zastanawiał się nad wycofaniem poparcia.

Share
Zalewska wysyła pismo do Kuchcińskiego. Wycofuje swoją kandydaturę na Rzecznika Praw Dziecka
Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d3a2qu1

Rekomendowana przez Prawo i Sprawiedliwość Sabina Zalewska, po środowym głosowaniu w sejmowych komisjach, wycofała swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pismo wysłała do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - podaje na swojej stronie PAP, powołując się na własne źródła w partii. PiS wcześniej rozważał wycofanie swojego poparcia.

Połączone komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej i Rodziny nie rekomendowały żadnego z kandydatów jako następcę odchodzącego Marka Michalaka. Zalewska uzyskała najmniej głosów ze wszystkich kandydatów. Najwięcej zdobyła Ewa Jarosz, jednak poparcie dla niej nie było wystarczające. Trzecim kandydatem był Paweł Kukiz-Szczuciński.

d3a2qu1

Na posiedzeniu komisji Zalewska odniosła się do kontrowersji wokół niej, przede wszystkim zarzutów o plagiat pracy. Mówiła, że artykuły prasowe to jedynie szkice, a pomiędzy "oryginałem a wersją drukowaną jest 180 różnic". Dodała też, że wszystkie jej teksty były recenzowane i nie zdarzyło się, żeby którykolwiek został odrzucony.

Jak sama poinformowała, uczelnia na której pracuje, wszczęła wokół niej postępowanie sprawdzające, a nie dyscyplinarne. Sama zwróciła się też o zweryfikowanie jej dorobku naukowego i dostarczyła do niego materiał. Nowy Rzecznik Praw Dziecka zostanie wybrany w czwartek, jednak posłowie nie muszą się sugerować głosowaniem w komisji.

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a2qu1

Podziel się opinią

Share
d3a2qu1
d3a2qu1
Więcej tematów