ycipk-19vpd0

Zalewska wysyła pismo do Kuchcińskiego. Wycofuje swoją kandydaturę na Rzecznika Praw Dziecka

Sabina Zalewska przesłała do Marszałka Sejmu decyzję o tym, że wycofuje swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Rekomendację zgłosił PiS, który po kontrowersjach wokół niej zastanawiał się nad wycofaniem poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sabina Zalewska przesłała do Marka Kuchcińskiego kandydaturę z rezygnacją na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka
Sabina Zalewska przesłała do Marka Kuchcińskiego kandydaturę z rezygnacją na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
ycipk-19vpd0

Rekomendowana przez Prawo i Sprawiedliwość Sabina Zalewska, po środowym głosowaniu w sejmowych komisjach, wycofała swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pismo wysłała do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - podaje na swojej stronie PAP, powołując się na własne źródła w partii. PiS wcześniej rozważał wycofanie swojego poparcia.

Połączone komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej i Rodziny nie rekomendowały żadnego z kandydatów jako następcę odchodzącego Marka Michalaka. Zalewska uzyskała najmniej głosów ze wszystkich kandydatów. Najwięcej zdobyła Ewa Jarosz, jednak poparcie dla niej nie było wystarczające. Trzecim kandydatem był Paweł Kukiz-Szczuciński.

Na posiedzeniu komisji Zalewska odniosła się do kontrowersji wokół niej, przede wszystkim zarzutów o plagiat pracy. Mówiła, że artykuły prasowe to jedynie szkice, a pomiędzy "oryginałem a wersją drukowaną jest 180 różnic". Dodała też, że wszystkie jej teksty były recenzowane i nie zdarzyło się, żeby którykolwiek został odrzucony.

ycipk-19vpd0

Jak sama poinformowała, uczelnia na której pracuje, wszczęła wokół niej postępowanie sprawdzające, a nie dyscyplinarne. Sama zwróciła się też o zweryfikowanie jej dorobku naukowego i dostarczyła do niego materiał. Nowy Rzecznik Praw Dziecka zostanie wybrany w czwartek, jednak posłowie nie muszą się sugerować głosowaniem w komisji.

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-19vpd0
Polub WP Wiadomości
ycipk-19vpd0
ycipk-19vpd0