Trwa ładowanie...

Zalewska wysyła pismo do Kuchcińskiego. Wycofuje swoją kandydaturę na Rzecznika Praw Dziecka

Sabina Zalewska przesłała do Marszałka Sejmu decyzję o tym, że wycofuje swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Rekomendację zgłosił PiS, który po kontrowersjach wokół niej zastanawiał się nad wycofaniem poparcia.
Share
Sabina Zalewska przesłała do Marka Kuchcińskiego kandydaturę z rezygnacją na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka
Sabina Zalewska przesłała do Marka Kuchcińskiego kandydaturę z rezygnacją na stanowisko Rzecznika Praw DzieckaŹródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d32hxpz

Rekomendowana przez Prawo i Sprawiedliwość Sabina Zalewska, po środowym głosowaniu w sejmowych komisjach, wycofała swoją kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pismo wysłała do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - podaje na swojej stronie PAP, powołując się na własne źródła w partii. PiS wcześniej rozważał wycofanie swojego poparcia.

Połączone komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej i Rodziny nie rekomendowały żadnego z kandydatów jako następcę odchodzącego Marka Michalaka. Zalewska uzyskała najmniej głosów ze wszystkich kandydatów. Najwięcej zdobyła Ewa Jarosz, jednak poparcie dla niej nie było wystarczające. Trzecim kandydatem był Paweł Kukiz-Szczuciński.

Na posiedzeniu komisji Zalewska odniosła się do kontrowersji wokół niej, przede wszystkim zarzutów o plagiat pracy. Mówiła, że artykuły prasowe to jedynie szkice, a pomiędzy "oryginałem a wersją drukowaną jest 180 różnic". Dodała też, że wszystkie jej teksty były recenzowane i nie zdarzyło się, żeby którykolwiek został odrzucony.

d32hxpz

Jak sama poinformowała, uczelnia na której pracuje, wszczęła wokół niej postępowanie sprawdzające, a nie dyscyplinarne. Sama zwróciła się też o zweryfikowanie jej dorobku naukowego i dostarczyła do niego materiał. Nowy Rzecznik Praw Dziecka zostanie wybrany w czwartek, jednak posłowie nie muszą się sugerować głosowaniem w komisji.

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32hxpz

Podziel się opinią

Share
d32hxpz
d32hxpz
Więcej tematów