Trwa ładowanie...

Sabina Zalewska - kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka. "Specjalność plagiatorska"

Kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka nie tylko kwestionuje sens istnienia tego urzędu i dopuszcza bicie dzieci. Jak donosi "Tygodnik Powszechny", nagminnie plagiatuje też prace innych.
Share
Sabina Zalewska wykłada etykę na UKSW. Jak donosi "Tygodnik Powszechny", nagminnie plagiatuje też prace innych
Sabina Zalewska wykłada etykę na UKSW. Jak donosi "Tygodnik Powszechny", nagminnie plagiatuje też prace innychŹródło: YouTube
d42r35y

Kancelaria Sejmu przedstawia ją jako psycholożkę, ale, jak twierdzi "Tygodnik Powszechny", Zalewska dyplomu nie ma. Kwestionuje za to sens istnienia praw dziecka i... urzędu Rzecznika Praw Dziecka, na który kandyduje. W swoich pracach naukowych dopuszcza za to bicie dzieci. Twierdzi też, że w pewnych wypadkach "przyczyny stosowania przemocy mogą tkwić w samych dzieciach (...)". Z poglądami Zalewskiej można się zapoznać w serwisie youtube.com.

Okazuje się też, że obszerny fragment tekstu Zalewskiej "Pomiędzy prawami dziecka a pajdokracją" pokrywa się z zamieszczoną w internecie publikacją autorstwa Wandy Papugowej. Nie inaczej jest z artykułem "Asystencja jako szczególny dialog wychowawcy i wychowanka w pedagogice ks. Jana Bosko", w którym aż roi się od fragmentów skopiowanych z tekstów innych autorów. Bez zaznaczenia cytatu, nieopatrzonych przypisami, podanych jako własne. Czyli splagiatowanych.

Jak donosi "Tygodnik Powszechny", takich artykułów jest więcej. Rekordowa "praca" Zalewskiej, wykładającej m. in. etykę, zawiera skopiowane fragmenty z aż 12 cudzych tekstów. Inna - licząca 10,5 strony - zawiera 10 strony plagiatu, w tym z portali Bryk.pl oraz Ściąga.pl (łącznie z błędami językowymi). Autorzy tekstu w tygodniku jeden z rozdziałów zatytułowali nawet "Specjalnośc plagiatorska".

d42r35y

Zobacz też: Suknia ślubna Meghan Markle to plagiat? Do sieci trafiło oświadczenie

Zalewska nie odniosła się do zarzutów formułowanych przez dziennikarzy. Przebywa na urlopie - twierdzi UKSW. Rywalami Zalewskiej w walce o miejsce po Marku Michalaku, któremu upływa kadencja, będą Ewa Jarosz, zgłoszona przez posłów PO, Nowoczesnej i PSL-UED oraz Paweł Kukiz-Szczuciński - kandydat m. in. posłów Kukiz’15.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42r35y

Podziel się opinią

Share
d42r35y
d42r35y
Więcej tematów