Trwa ładowanie...

Rząd zapowiada zmiany na wschodniej granicy. Jest decyzja

Na wschodniej granicy powstanie "trwałe ogrodzenie". - To będzie jakaś forma muru - powiedział wiceszef MON Marcin Ociepa. Dodał, że granica będzie zabezpieczona znacznie bardziej niż to miało miejsce do tej pory.

Dramatyczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Rząd zapowiada zmiany
Jakub KaminskiDramatyczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Rząd zapowiada zmiany Jakub KaminskiFot: Jakub Kaminski
d295vpz
d295vpz

W czwartek wieczorem w Sejmie głosowano nad przedłużeniem stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. W trakcie debaty szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że "granica polska jest twardą i będzie twardą granicą". Wyjaśniał, że na wschodniej granicy powstaną "niezwykle solidne" zabezpieczenia, także elektroniczne.

- To będzie nowoczesna granica nie do przejścia – oświadczył Kamiński.

Do sprawy odniósł się w piątek w Sejmie wiceszef MON Marcin Ociepa. Potwierdził, że zapadły decyzje o budowie trwałego ogrodzenia na granicy.

Nie sprecyzował, jak ma dokładnie to ogrodzenie wyglądać. - To będzie mur w jakiejś formie, korzystając z doświadczeń międzynarodowych - powiedział. Dodał, że nie ma decyzji, czy będzie to tradycyjny mur betonowy.

d295vpz

- Wschodnia granica RP będzie zabezpieczona znacznie bardziej, niż to miało miejsce do tej pory, bo jest to jednocześnie granica wschodnia UE i NATO i mamy tutaj pełne wsparcie naszych sojuszników - podkreślił wiceszef MON.

Sejm zdecydował ws. przedłużenia stanu wyjątkowego

Większość parlamentarzystów oddała głos za przedłużeniem stanu wyjątkowego o 60 dni. Głosowało 447 posłów. "Za" było 237 parlamentarzystów. "Przeciw" zgłosiło 179 posłów. Od głosu wstrzymało się 31 polityków.

Stanem wyjątkowym objęte są 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

"To żenujące". Kontrowersyjna konferencja. Polityk opozycji obnaża intencje PiS-u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d295vpz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d295vpz
Więcej tematów