WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
afera
14-02-2003 (10:35)

Rywingate: Kopczyńskiemu dziękujemy - starcie w LPR

Wiceszef komisji śledczej do zbadania tzw. afery Rywina Bohdan Kopczyński został usunięty z klubu Ligi Polskich Rodzin - poinformowała Anna Sobecka z LPR. Wyjaśniła, że decyzję tę podjęto, gdyż Kopczyński nie reprezentował stanowiska klubu w komisji śledczej. Kopczyński ujawnił, że posłowie Ligi chcą, aby zrezygnował z komisji śledczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
Bohdan Kopczyński (fot. PAP)
Podziel się

Jeden z liderów LPR Marek Kotlinowski powiedział, że Kopczyńskiego miałby zastąpić w komisji śledczej Roman Giertych. Rano w piątek w tej sprawie obradował klub LPR.

"Klub zdecydował, aby usunąć go (Kopczyńskiego) z klubu" - powiedziała Sobocka. Pytana dlaczego, odparła, że Kopczyński "nie reprezentuje stanowiska klubu w komisji śledczej".

WP

Wcześniej Kopczyński poinformował, że kilku posłów Ligi naciska na niego, aby zrezygnował z prac w komisji. Zapowiedział też, że sam nie zrezygnuje z uczestnictwa w komisji śledczej. Według niego "motorem" zmian jest Roman Giertych.

Sam Giertych niechętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Potwierdził jedynie, że Kopczyński został usunięty z klubu LPR. Pytany, czy Liga będzie chciała mieć własnego przedstawiciela w komisji śledczej, odparł: "złożyliśmy taki wniosek".

Kotlinowski powiedział, że przedstawicielem Ligi w komisji ma być właśnie Giertych. Tymczasem zdaniem wiceszefa komisji Bogdana Lewandowskiego (SLD), wniosek LPR o zmianę w składzie komisji "jest fatalny pod każdym względem".

"Kiedy komisja rozpoczęła już pracę merytoryczną, nagle mamy do czynienia z takim wnioskiem. On jest fatalny pod każdym względem i gdyby został przyjęty, w dużym stopniu obniżyłby autorytet Sejmu" - powiedział Lewandowski.

WP

"To nosi znamiona jakiejś akcji politycznej, która dowodzi, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z takimi działaniami, które mogą rodzić podejrzenia, że komuś zależy na destabilizacji prac komisji" - ocenił polityk SLD. (mp,jask)

[

Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! „Rywingate” - przykład pospolitej próby korupcji, czy też afera polityczna na najwyższych szczeblach władzy. Apogeum choroby czy początek kuracji? Sprawa zostanie wyjaśniona i sprawca (lub sprawcy) skazany?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP