ycipk-3t2o56

Ryszard Petru: możliwe wspólne listy z PO

- Wspólne listy do sejmików wojewódzkich z Platformą Obywatelską są możliwe. Biorę to pod uwagę. Na razie chcemy jednak wystawiać własnych kandydatów, którzy mogą wygrać - powiedział w Polsat News Ryszard Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru: możliwe wspólne listy z PO
(PAP)
ycipk-3t2o56

Lider Nowoczesnej wskazał, że w przypadku wyborów samorządowych widzi trzy rozwiązania. - Albo wystawiamy własnego kandydata, albo popieramy kandydata niezależnego, albo popieramy kandydata Platformy - powiedział.

W czwartek Ryszard PetruPetru opublikował na Twitterze skan pisma, w którym w imieniu swojej partii zaprosił PO na wspólne posiedzenie klubów. Celem spotkania ma być "podjęcie współpracy i powołanie zespołu koordynującego działania w obronie praworządności".

Zapytany, czy otrzymał już w tej sprawie odpowiedź Platformy przyznał, że nie, aczkolwiek "za pośrednictwem mediów dotarło do niego, że według partii Grzegorza Schetyny jest to dobry pomysł".

ycipk-3t2o56

"Nie mam pojęcia, kto mógł zrobić tamto zdjęcie"

Ryszard Petru odniósł się również do słynnego już zdjęcia w samolocie z posłanką Joanną Schmidt i ich wspólnego wyjazdu sylwestrowego. Przyznał, że "nie mam pojęcia, kto mógł zrobić tamto zdjęcie". Nie wykluczył natomiast, że mógł być to ktoś kto "czekał na jego błąd".

- To możliwe, ale ja nie mogę tego udowodnić. Nie będę tego rzucał w przestrzeń medialną. W życiu i polityce trzeba wszystko dopuszczać, ale wszystko w tej sprawie już powiedziałem - podkreślił.

Dopytywany, czemu posłanka Schmidt nie jest już wiceprzewodniczącą partii odpowiedział: "Ponieważ całe prezydium podało się do dymisji". - Potem były wybory, ale nie każdy już kandydował - podsumował Ryszard Petru.

ycipk-3t2o56
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3t2o56

ycipk-3t2o56
ycipk-3t2o56