Trwa ładowanie...
d2zd4o7

Ryszard Legutko szefem frakcji w Europarlamencie. Jednym z dwóch

Europarlamentarzysta PiS pozostanie przewodniczącym frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). Ryszard Legutko podzieli się władzą z Raffaele Fitto z partii Bracia Włoch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Legutko pozostanie szefem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów
Ryszard Legutko pozostanie szefem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (East News, Fot: Michał Woźniak)
d2zd4o7

Decyzja zapadła jednomyślnie w Brukseli. Profesor Legutko już w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego kierował frakcją konserwatystów.

Jak donosi PAP, stanowiska wiceprzewodniczących objęli: Derk Jan Eppink (Holandia), Daniel Hannan (Wielka Brytania), Assita Kanko (Belgia), Peter Lundgren (Szwecja), Hermann Tertsch del Valle-Lersundi (Hiszpania) i Roberts Zile (Łotwa). Za finanse frakcji będą odpowiadać Kosma Złotowski oraz Bułgar Angeł Dżambazki.

Spotkanie frakcji PiS w Brukseli. Wybrali władze i wskazali kandydatów

Deputowani wytypowali też wspólnych kandydatów na stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego PE. Są to odpowiednio Czech Jan Zahradil oraz Zdzisław Krasnodębski. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na pierwszej sesji, na początku lipca w Strasburgu.

d2zd4o7

Zobacz też: Skandaliczne słowa Legutki o pedofilii. Neuman: po prostu wstyd!

Do EKR dołączyło pięciu posłów z hiszpańskiej konserwatywnej partii VOX. W rezultacie frakcja liczy obecnie 63 posłów z 15 krajów. Jest czwartą najliczniejszą grupą w Europarlamencie, po Europejskiej Partii Ludowej (należą do niej politycy PO i PSL), Socjaldemokratach (pięciu posłów SLD) i Liberałach.

Czytaj też: Parlament Europejski. Przywódca największej frakcji wybrany
Kipiące ambicje i wielkie nazwiska. Europosłowie PiS pamiętają kampanijne waśnie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zd4o7

Podziel się opinią

Share

d2zd4o7

d2zd4o7
Więcej tematów