ycipk-23ty4s

Ryszard Czarnecki w kościele. "Skandal z amboną"

Fala krytyki spadła na europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, który pochwalił się zdjęciami z weekendowych spotkań w ramach kampanii wyborczej PiS. Na jednej z fotografii polityk przemawia w kościele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki w jednym z dolnośląskich kościołów
Ryszard Czarnecki w jednym z dolnośląskich kościołów (twitter.con/r_czarnecki/screen)
ycipk-23ty4s

"Dożynki parafialne i misterium chleba. Nie pierwszy raz tu byłem i nie ostatni. Dziękuje za serdeczne przyjęcie, rozmowy i staropolską gościnność" - napisał na portalu społecznościowym Ryszard Czarnecki.

Europoseł PiS poinformował, że w długi sierpniowy weekend był m.in. w Wiązowie oraz Kamieńcu Wrocławskim, a od wpisu dołączył fotografie.

Na jednej z nich widać, jak polityk przemawia z kościelnej ambony - zauważa Radio Zet i komentuje, iż 'trudno uwierzyć, że takie sceny rozgrywają się w XXI-wiecznej rzeczywistości".

ycipk-23ty4s

Zobacz także: Kaczyński broni kontrowersyjnych słów abpa Jędraszewskiego. Riposta Halickiego

ycipk-23ty4s

"Atak na Kościół"

Zdjęcie polityka ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego przemawiającego z ambony wywołało oczywiście więcej krytycznych opinii. Pod wpisem Czarneckiego internauci zarzucają mu prowadzenie kampanii wyborczej w kościele.

Sytuację wykorzystała także opozycja. "Spodziewasz się księdza, a przemawia europoseł PiS Czarnecki. Polski Kościół 2019" – skomentował Michał Stasiński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Z kolei Roman Giertych ocenił, że doszło do skandalu.

ycipk-23ty4s

"Proboszcz takiej parafii powinien zostać suspendowany. To kradzież wolności należnej świeckim katolikom i atak na Kościół ze strony części kleru" - skomentował zdjęcie Czarneckiego z kościoła.

- Nie mówiłem o wyborach, bo nie biorę udziału w kampanii wyborczej - stwierdził Ryszard Czarnecki w rozmowie z natemat.pl, kiedy o sprawie stało się głośno. Zaprzeczył, że aktywnie wspiera syna w walce o głosy przed jesiennymi wyborami w okręgu, gdzie znajduje się kościół.

- Ku mojemu zaskoczeniu zostałem na koniec mszy poproszony o powiedzenie paru słów. Byłem tym mile zaskoczony - zakomunikował europoseł PiS. Miał też nie widzieć, że kilka osób wyszło ze świątyni, kiedy znalazł się przy ołtarzu.

ycipk-23ty4s

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23ty4s

ycipk-23ty4s
ycipk-23ty4s