Trwa ładowanie...
d3oe3sl

Ryszard Czarnecki przegrał sprawę przed sądem UE. Chodzi o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego PE

Ryszard Czarnecki nie pogodził się z odwołaniem go z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Zaskarżył tę decyzję do sądu Unii Europejskiej. Okazało się jednak, że sąd nie podzielił argumentacji europosła. - Decyzja sądu ma charakter proceduralny, a nie merytoryczny - stwierdził Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki przegrał przed sądem UE
Ryszard Czarnecki przegrał przed sądem UE (PAP, Fot: Ryszard Pietruszka)
d3oe3sl

W lutym 2018 roku, po tym jak europoseł PiS nazwał eurodeputowaną Platformy Obywatelskiej Różę Thun "szmalcownikiem", Parlament Europejski pozbawił Ryszarda Czarneckiego funkcji wiceprzewodniczącego. Czarnecki odwołał się od tej decyzji. Jednak, jak informuje rmf24.pl, sąd Unii Europejskiej zadecydował, że nie odwoła decyzji Europarlamentu.

Zobacz także: "Czarnecki poległ". Pierwsza taka decyzja w historii

- Sąd sam podkreślił, że jego decyzja ma charakter proceduralny, a nie merytoryczny. Muszę zapoznać się ze szczegółami decyzji, ale nie jest to decyzja merytoryczna - stwierdził Czarnecki w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

d3oe3sl

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

To już druga decyzja sądu w tej sprawie. W maju 2018 roku sąd odrzucił wniosek Czarneckiego o zawieszenie wykonania decyzji PE w sprawie odwołania go z funkcji wiceprzewodniczącego.

Zobacz także: Sąd UE oddala wniosek Czarneckiego. Nie wróci na fotel wiceprzewodniczącego PE

W głosowaniu za odwołaniem Czarneckiego w lutym 2018 roku opowiedziało się 447 europosłów, 196 było przeciw, 30 wstrzymało się od głosu. Na nowego wiceprzewodniczącego PE wybrał innego europosła PiS - Zdzisława Krasnodębskiego.

W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego obaj europarlamentarzyści otrzymali ponownie mandaty.

Źródło: rmf24.pl, gs24.pl

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów