Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki przegrał sprawę przed sądem UE. Chodzi o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego PE

Ryszard Czarnecki nie pogodził się z odwołaniem go z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Zaskarżył tę decyzję do sądu Unii Europejskiej. Okazało się jednak, że sąd nie podzielił argumentacji europosła. - Decyzja sądu ma charakter proceduralny, a nie merytoryczny - stwierdził Czarnecki.

Share
Ryszard Czarnecki przegrał sprawę przed sądem UE. Chodzi o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego PEŹródło: PAP, fot: Ryszard Pietruszka
d3c95ze

W lutym 2018 roku, po tym jak europoseł PiS nazwał eurodeputowaną Platformy Obywatelskiej Różę Thun "szmalcownikiem", Parlament Europejski pozbawił Ryszarda Czarneckiego funkcji wiceprzewodniczącego. Czarnecki odwołał się od tej decyzji. Jednak, jak informuje rmf24.pl, sąd Unii Europejskiej zadecydował, że nie odwoła decyzji Europarlamentu.

- Sąd sam podkreślił, że jego decyzja ma charakter proceduralny, a nie merytoryczny. Muszę zapoznać się ze szczegółami decyzji, ale nie jest to decyzja merytoryczna - stwierdził Czarnecki w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

To już druga decyzja sądu w tej sprawie. W maju 2018 roku sąd odrzucił wniosek Czarneckiego o zawieszenie wykonania decyzji PE w sprawie odwołania go z funkcji wiceprzewodniczącego.

d3c95ze

W głosowaniu za odwołaniem Czarneckiego w lutym 2018 roku opowiedziało się 447 europosłów, 196 było przeciw, 30 wstrzymało się od głosu. Na nowego wiceprzewodniczącego PE wybrał innego europosła PiS - Zdzisława Krasnodębskiego.

W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego obaj europarlamentarzyści otrzymali ponownie mandaty.

Źródło: rmf24.pl, gs24.pl

d3c95ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c95ze
d3c95ze
Więcej tematów