Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki: "Beatę Mazurek mogą krytykować posłowie opozycji, a nie ambasador"

- Żaden ambasador nie tylko w kampanii, ale w ogóle, nie powinien odnosić się do wypowiedzi polityków w Polsce - twierdzi w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Czarnecki. Ale wpisu Beaty Mazurek, o "WSI 24 i niemieckim Onecie", komentować nie chce.

Ryszard Czarnecki: "Beatę Mazurek mogą krytykować posłowie opozycji, a nie ambasador"
d3o55iz
d3o55iz

- Uważam, że rolą ambasador USA, ani dyplomatów innych państw, nie jest wchodzenie w polemikę z politykami ani opcji rządzącej ani opozycyjnej - mówi WP Ryszard Czarnecki. - Pani ambasador powinna o tym wiedzieć. Dyplomatą jest dopiero od niedawna, od kiedy objęła placówkę w Polsce, ale najwyższy czas, aby się tego nauczyć - dodaje.

"Szerzy pani kłamstwo. Powinna się pani wstydzić"

Chodzi o komentarz Beaty Mazurek do decyzji i Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że nie weźmie udziału w debacie prezydenckiej w Końskich.

Beata Mazurek oceniła tę decyzję na swoim Twitterze: "Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała europosłanka.

d3o55iz

Reakcja ambasador USA Georgette Mosbacher na słowa europosłanki o WSI była natychmiastowa i ostra. "Beata Mazurek - dobrze pani wie, że szerzy pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała w poniedziałek na Twitterze Georgette Mosbacher.

"Opinię Beatę Mazurek może krytykować tylko opozycja"

O komentarz do słów Georgette Mosbacher poprosiliśmy Ryszarda Czarneckiego.

- Pani Beata Mazurek nie mówiła o historii USA tak, jak Barack Obama mówił o "polskim obozie śmierci", za co osobiście nie przeprosił - twierdzi Czarnecki.

I przekonuje, że żaden ambasador nie tylko w kampanii, ale w ogóle, nie powinien odnosić się do wypowiedzi polityków w Polsce. - Beata Mazurek wyraziła swoją opinię. Można ją krytykować, ale to rola opozycji, a nie ambasadora innego kraju - mówi Czarnecki.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o55iz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o55iz
Więcej tematów