Trwa ładowanie...

Rycerze z twierdzy Senat. "Do Rzeczy" kpi z Grzegorza Schetyny i Włodzimierza Czarzastego

Grzegorz Schetyna i Włodzimierz Czarzasty jako rycerze prowadzący polityczną wojnę w swojej twierdzy, czyli Senacie. "Totalni próbują zastawić pułapkę na PiS" - komentuje na okładce tygodnik "Do Rzeczy".

Rycerze z twierdzy Senat. "Do Rzeczy" kpi z Grzegorza Schetyny i Włodzimierza CzarzastegoŹródło: DoRzeczy, fot: dorzeczy.pl
d48f520
d48f520

Autor tygodnika Rafał Ziemkiewicz analizuje możliwe scenariusze wydarzeń politycznych w Senacie. - Opozycja zamieni Izbę Zadumy w Izbę Zadymy - przewiduje w artykule "Senatem w szprychy". Zapowiada, że właśnie w tej izbie parlamentu "totalni", czyli opozycja, będą próbować zastawić pułapkę na PiS.

Przypomnijmy, że po ostatnich wyborach parlamentarnych PiS w ma w senacie 48 przedstawicieli, co nie daje pełnej kontroli nad pracami tej izby. Opozycja, o ile będą współpracować senatorowie PO, PSL, SLD i senatorowie niezależni, może poprawiać ustawy przygotowane przez Sejm (tam partia PiS zachowała samodzielną większość Taki układ polityczny oznacza również, nie będzie możliwe uchwalanie ustaw w ekspresowym tempie, podczas nocnych posiedzeń.

Rafał Ziemkiewicz sugeruje, że liderzy opozycji Schetyna i Czarzasty będą teraz stale atakować inicjatywy obozu dobrej zmiany.

Na łamach poniedziałkowego "Do Rzeczy" również teksty o Nagrodzie Nobla w dziedzinie literatury i procesie funkcjonariuszy aparatu PRL, którzy fabrykowali dowody i podrzucili je w mieszkaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

d48f520

- Ideologia feministyczna zasadza się na przyjęciu, że sprawiedliwość i całkowita równość są dokładnie tym samym. Nie wystarcza tu mówić o równości duchowej, o której zawsze nauczał Kościół, o równości wobec Boga. Nie! Feminizm jest jedną z odmian neomarksizmu i postrzega rzeczywistość społeczną jako wynik walki płci - mówi w rozmowie z Tomasz D. Kolankiem Paweł Lisicki, publicysta, pisarz i redaktor naczelny "Do Rzeczy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48f520
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48f520
Więcej tematów