Trwa ładowanie...
d2tnzlf

Rybnik. 68-letnia kursantka śmiertelnie potrąciła egzaminatora. Nowe informacje

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 68-letniej kursantce, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora w Rybniku. Biegli psychiatrzy stwierdzili u kobiety ograniczoną poczytalność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rybnik. Śmierć egzaminatora podczas egzaminu na prawo jazdy
Rybnik. Śmierć egzaminatora podczas egzaminu na prawo jazdy (Materiały prasowe)
d2tnzlf

Przypomnijmy, do tragedii doszło 24 czerwca na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku. 68-letnia kobieta, która była w trakcie zdawania egzaminu na prawo jazdy, potrąciła 35-letniego egzaminatora. Niestety, mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

30 grudnia do sądu w Rybniku trafił akt oskarżenia przeciwko 68-latce. Jak podaje "Dziennik Zachodni", kobieta nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili u niej ograniczoną poczytalność. Sąd może w takim przypadku zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, ale nie musi.

d2tnzlf

Wiadomo też, że przed egzaminem kobieta zażyła pewien lek. Biegli musieli stwierdzić, czy miał on wpływ na zdolności psychomotoryczne. Analiza wykazała jednak, że stwierdzone stężenie środka we krwi nie miało wpływu na zdolności psychomotoryczne u podejrzanej.

W toku śledztwa ustalono, że 68-latka rozpoczęła kurs na prawo jazdy ponad rok przed tragedią, w kwietniu 2018 roku. Egzamin teoretyczny zdała za piątym razem w styczniu 2019. Pierwsze podejście praktyczne miało miejsce w dniu tragedii, czyli 24 czerwca.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Zachodni"

d2tnzlf

Podziel się opinią

Share
d2tnzlf
d2tnzlf
Więcej tematów