Trwa ładowanie...

Rolnikom puściły nerwy. Lali gnojówkę tuż przed domem wójta

Wójt gminy zdecydował w poniedziałek o rozwiązaniu protestu rolników na granicy w Dorohusku (woj. lubelskie). Niezadowoleni z jego decyzji rolnicy przyjechali do niego z gnojowicą i oponami. Sprawą zajęła się policja.

..Źródło: WP
d28i9fs
d28i9fs

Wojciech Sawa, wójt gminy Dorohusk, podjął decyzję o zakończeniu protestu rolników, który odbywał się przed przejściem granicznym w Dorohusku. Jak podkreślił, powodem takiej decyzji były straty, które ponosili przedsiębiorcy z regionu, a także obawy o utrzymanie miejsc pracy przez mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rolnicy sparaliżowali Kraków. "Tu jest Polska, nie Bruksela"

- Wydałem decyzję o rozwiązaniu protestu rolników przed przejściem w Dorohusku ze względu na straty przedsiębiorców z naszego regionu, jak i ze względu na mieszkańców, bo jest bardzo duże ryzyko utraty przez nich pracy w różnego rodzaju firmach związanych z przejściem granicznym. Tym bardziej że protest nie przynosi żadnego efektu -  poinformował w poniedziałek wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa.

d28i9fs

Wójt Sawa przypomniał, że protesty na granicy w Dorohusku trwają od października 2022 roku. Najpierw granicę blokowali przewoźnicy, a teraz rolnicy.

Wójt w Dorohusku rozwiązał protest. Rolnicy chcą się odwołać

Wskazał, że decyzja o zakończeniu protestu została najpierw przekazana rolnikom ustnie przez przedstawiciela gminy. W ciągu najbliższych 72 godzin zostanie im ona przekazana na piśmie. Protestujący mają 7 dni na odwołanie się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Przewodniczący protestu rolników w Dorohusku Marcin Wilgos w rozmowie z PAP potwierdził, że zamierza złożyć odwołanie w tej sprawie. - Nie odwołując się, wychodziłoby na to, że godzimy się na decyzję wójta - dodał.

Rozlali gnojowice przed domem wójta. Interweniowała policja

Część rolników, kiedy dowiedziała się o decyzji wójta, nie zamierzała czekać na złożenie formalnego odwołania. - Podczas rozchodzenia się uczestników protestu doszło do zapalenia się kilku bel słomy, które znajdowały się w miejscu manifestacji. Przyjechała straż pożarna i ugasiła ogień - przekazała kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji

d28i9fs

Protestujący twierdzą, że wójt jest już znany ze "wspierania Ukrainy kosztem Polaków" jak też "z ochrony interesów firm z tego kraju".

Kilka osób pojawiło się przed domem Wojciecha Sawy. Przed bramą jego posesji rozlana została spora ilość gnojowicy oraz zapłonęły opony - informuje lublin112.pl. - To za rozwiązanie protestu. Napiętnujemy wszystkich, którzy działają antypolsko - miał argumentować jeden z rolników.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

d28i9fs

Źródło: PAP, lublin112.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28i9fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d28i9fs
Więcej tematów