Trwa ładowanie...

Rozprawa ws. znieważenia o. Rydzyka. Znamy termin

Na 4 marca Sąd Rejonowy w Toruniu wyznaczył termin rozpatrzenia zażalenia na decyzję prokuratury, która odmówiła ścigania byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza za krytyczne słowa na temat dotacji, jaką władze przyznały ojcu Rydzykowi.

Rozprawa ws. znieważenia o. Rydzyka. Znamy terminŹródło: Agencja Gazeta, fot: Wojciech Kardas
d18miai
d18miai

Chodzi o muzeum dziejów chrześcijaństwa w Polsce. W czerwcu 2018 r. Ministerstwo Kultury na swojej stronie ogłosiło, że razem z założoną przez ojca Rydzyka fundacją Lux Veritatis poprowadzi muzeum.

Placówka zostanie zbudowana w Toruniu. Podatnicy w ciągu trzech najbliższych lat zapłacą za nią 70 mln zł. Placówka przedstawi m.in. bohaterstwo Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz życiorys Jana Pawła II.

O co poszło Cimoszewiczowi i Rydzykowi? O słowa byłego premiera z wywiadu, jakiego udzielił Wirtualnej Polsce. - Papież się w grobie przewraca, kiedy robią z niego złotego cielca. To jest skandal, żeby w takim sposób obchodzić się z człowiekiem, który miał zupełnie inne zasady i nigdy nie pogodziłby się z tym, żeby dla jego wizerunku wydawać takie pieniądze, zamiast przekazać je tym, którzy ich potrzebują - mówił Cimoszewicz.

Ryszard Nowak, który jest przewodniczącym Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą i który już wielokrotnie zawiadamiał prokuraturę o możliwości zniesławienia Rydzyka, znów wysłał donos. Tym razem stwierdził, że były premier dopuścił się sugestii, że redemptorysta zarobi na budowie muzeum. Miało chodzić o zagarnięcie dla siebie nawet 100 mln zł.

d18miai

Toruńska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Nowak złożył jednak zażalenie i teraz musi rozpatrzyć je sąd. Rozprawa miała odbyć się w środę, jednak została odroczona do marca.

Źrodło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18miai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18miai
Więcej tematów