Trwa ładowanie...
d1j6l5c

Tadeusz Rydzyk idzie za ciosem. Zapowiada nową gazetę i park

Imperium o. Tadeusza Rydzyka ma się coraz lepiej. Redemptorysta inwestuje w szkołę, geotermię, muzeum i uzdrowisko, a w tym tygodniu blisko związany z nim europoseł zarejestrował partię polityczną. Kolejne plany to nowa gazeta oraz park pamięci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Rydzyk inwestuje w nową gazetę oraz Park Pamięci Narodowej
Tadeusz Rydzyk inwestuje w nową gazetę oraz Park Pamięci Narodowej (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d1j6l5c

Na medialną grupę, którą zarządza o. Rydzyk składają się już Radio Maryja, jego internetowa wersja, Telewizja Trwam, gazeta "Nasz Dziennik", miesięcznik "W Naszej Rodzinie" oraz ufundowany niedawno przez ministerstwo sprawiedliwości portal Ostrzegamy.online.

Jak donosi Onet, duchowny nie zamierza na tym poprzestać. Mimo zapaści na rynku prasy, zamierza zainwestować w kolejny magazyn. - Niedługo będzie następny miesięcznik, następny tytuł - zapowiedział ojciec Rydzyk.

To niejedyne plany redemptorysty. Portal cytuje jego słowa o Parku Pamięci Narodowej. Projekt zapowiadany już rok temu w nieco innej formie, jest już na zaawansowanym etapie realizacji. - Tam będą nazwiska tych, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów. Mamy około 40 tys. takich nazwisk. (...) Kilkanaście osób bada te wszystkie sprawy. Trzeba to robić, czy nie? Przecież Polacy to nie są antysemici, prawda? - mówił Rydzyk.

d1j6l5c

Imperium o. Rydzyka

Duchowny nie rezygnuje też z walki o finansowanie prywatnych uczelni z budżetu państwa. Wydatnie skorzystałaby na tym założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tzw. imperium Rydzyka w ostatnich latach ma się coraz lepiej. W połowie tego roku okazało się, że na działce, która z ogromną zniżką została przekazana redemptorystom przez Skarb Państwa, powstanie muzeum. Państwo "dorzuci" do tej inwestycji 70 mln zł.

d1j6l5c

Zobacz także: Stefan Niesiołowski o partii Rydzyka. "Szantaż"

Dofinansowało też odwierty pod przyszłe uzdrowisko. Wyrokiem sądu NFOŚiGW przekazał 26,5 mln za to, że za rządów PO bezprawnie wypowiedziano na nie umowę. Wkrótce przyznano dwie kolejne dotacje - łącznie niemal 32 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j6l5c

Podziel się opinią

Share

d1j6l5c

d1j6l5c
Więcej tematów