Trwa ładowanie...
ycipk-37we1l

Odważne słowa ojca Tadeusza Rydzyka. Porównał UE do Związku Radzieckiego

Krytyków Unii Europejskiej nie brakuje. Mimo to niektóre wypowiedzi na jej temat zaskakują. Tak było w przypadku "wyimaginowanej wspólnoty", o której mówił prezydent Andrzej Duda. Teraz szokuje ojciec Tadeusz Rydzyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wniosek o rejestrację nowej partii wpłynął do sądu na początku grudnia
Wniosek o rejestrację nowej partii wpłynął do sądu na początku grudnia (East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER)
ycipk-37we1l

W Wilnie, Domu Kultury Polskiej, odbyło się spotkanie, na którym zebrali się mieszkający tam Polacy. Gościem wydarzenia był ojciec Tadeusz Rydzyk. Zaciekawił zgromadzonych nie tyle swoją obecnością, co tym, co mówił. - Mamy europosłów, ale ta Unia, powiedziałbym, że jest to nowy Związek Radziecki - podkreślił.

- Komuś to się nie spodoba, ale tak jest. Nawet w Radiu Maryja słyszałem, jak europoseł Piotrowski mówił o tym Spinelli. Gdybyście słuchali Radia Maryja, to wszystko o tym byście wiedzieli. Na tej Unii Europejskiej jest napis Altiero Spinelli. Zobaczcie w internecie, co to za człowiek, który jest patronem UE. Stary komunista. I to taki komunista, że nawet partia komunistyczna wyrzuciła go ze swoich szeregów, bo był tak radykalny. Szedł dużo dalej niż jego poprzednicy. I to idzie na Polskę, na świat. Nie bójmy się o tym mówić“ - ostrzegał.

Szef przyszłej partii u boku o. Rydzyka

ycipk-37we1l

Redemptorysta zapraszał też do słuchania Radia Maryja. - Zobaczycie, jak będziecie mocni - podkreślał. Poza nim i przedstawicielami Związku Polaków na Litwie na spotkaniu pojawił się europoseł Mirosław Piotrowski.

Zrobiło się o nim głośno po tym, jak Wirtualna Polska ustaliła, że złożył wniosek do rejestracji nowej partii politycznej. Mimo że jego podpis widnieje na dokumentach, to o. Rydzyk ma stać za tym pomysłem.

- Dzisiaj tutaj jestem, bo w takich chwilach Polak powinien być z Polakiem - zaznaczył w Wilnie Piotrowski.

ycipk-37we1l

W trakcie uroczystości został też odczytany list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego - podaje portal zw.lt.

Źródło: zw.lt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37we1l

ycipk-37we1l
ycipk-37we1l