Trwa ładowanie...

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiejŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d2s48dr
d2s48dr

- Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- W przededniu siódmej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczynamy państwowe uroczystości, które będą wyrazem pamięci i hołdu składanego tym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku - podkreślił Jan Józef Kasprzyk, p.o. szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kasprzyk dziękował wszystkim tym, którzy "codziennie, także dziś, modlą się pod krzyżem pod Pałacem Prezydenckim". "Dziękujemy za to, że w swoim i w naszym imieniu modlicie się za Polskę i za tych, którzy zginęli. Modlicie się w miejscu, które siedem lat temu naród polski wybrał jako miejsce, w którym złączeni bólem, ale i pamięcią i wdzięcznością wobec ofiar tragedii smoleńskiej byliśmy, jesteśmy i będziemy" - dodał Kasprzyk.

d2s48dr

Wspólną modlitwę pod krzyżem stojącym przed Pałacem Prezydenckim poprowadził prałat Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela

Wieńce pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożyła przybyła z Węgier delegacja związanego z rządem Fideszu Forum Jedności Obywatelskiej, (CO). Wieniec od "Gazety Polskiej" złożył redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

W katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

d2s48dr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s48dr
Więcej tematów