Trwa ładowanie...

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiejŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d3efxti
d3efxti

- Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- W przededniu siódmej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczynamy państwowe uroczystości, które będą wyrazem pamięci i hołdu składanego tym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku - podkreślił Jan Józef Kasprzyk, p.o. szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kasprzyk dziękował wszystkim tym, którzy "codziennie, także dziś, modlą się pod krzyżem pod Pałacem Prezydenckim". "Dziękujemy za to, że w swoim i w naszym imieniu modlicie się za Polskę i za tych, którzy zginęli. Modlicie się w miejscu, które siedem lat temu naród polski wybrał jako miejsce, w którym złączeni bólem, ale i pamięcią i wdzięcznością wobec ofiar tragedii smoleńskiej byliśmy, jesteśmy i będziemy" - dodał Kasprzyk.

Wspólną modlitwę pod krzyżem stojącym przed Pałacem Prezydenckim poprowadził prałat Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela

Wieńce pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożyła przybyła z Węgier delegacja związanego z rządem Fideszu Forum Jedności Obywatelskiej, (CO). Wieniec od "Gazety Polskiej" złożył redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

W katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

d3efxti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efxti
Więcej tematów