Trwa ładowanie...
d2fe5qx

Rozmowy o odszkodowaniach idą w dobrym kierunku

Polsko-niemieckie negocjacje na temat wyrównania strat poniesionych przez Polaków na skutek niekorzystnej wymiany przez Niemców pieniędzy na odszkodowania idą w dobrym kierunku -
poinformowała w poniedziałek rzeczniczka polskiej fundacji, Izabella Zalewska.

d2fe5qx
d2fe5qx

Rozmowy są prowadzone na temat szczegółów dotyczących zarówno kwot, jak i terminów wypłat - dodała.

Według niej, ewentualne szczegółowe ustalania zapadną podczas wtorkowej części rozmów. Rozmowy między fundacjami mają być kontynuowane za tydzień w Berlinie.

Negocjacje na temat wyrównania strat poniesionych przez Polaków wskutek niekorzystnej wymiany przez Niemców pieniędzy na odszkodowania rozpoczęły się w poniedziałek rano w Warszawie.

W dwudniowych rozmowach uczestniczą m.in. szef Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie Jerzy Sułek i przewodniczący zarządu niemieckiej fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" Michael Jansen.

d2fe5qx

W połowie listopada nowy szef Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie Jerzy Sułek zapowiedział, że chciałby zakończyć negocjacje z Niemcami do końca tego roku. Przyznał wtedy, że nie jest wykluczone, iż straty poniesione przez polskich poszkodowanych zostaną zrekompensowane również ze środków zgromadzonych na koncie polskiej fundacji. Głównym źródłem sfinansowania wyrównań mają być jednak - jak mówił Sułek - odsetki gromadzone na koncie fundacji niemieckiej. (mk)

d2fe5qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fe5qx
Więcej tematów