Trwa ładowanie...
dbue0ql

Rozłam w Prawicy Rzeczypospolitej. Prezes Krzysztof Kawęcki: "Rezygnuję"

Zarząd Prawicy Rzeczypospolitej podjął decyzję o zawieszeniu Krzysztofa Kawęckiego. "Honor nie pozwala mi tkwić w tym zawieszeniu" - poinformował dotychczasowy prezes.
Share
Marek Jurek, Krzysztof Kawęcki i Marek Jakubiak.
Marek Jurek, Krzysztof Kawęcki i Marek Jakubiak.Źródło: PAP
dbue0ql

Krzysztof Kawęcki poinformował, że zarząd partii zawiesił go w sobotę w prawach członka partii, więc "składa swoją prezesurę i rezygnuje z członkostwa w ugrupowaniu".

"Władze statutowe Prawicy Rzeczypospolitej w dniu 16 marca podjęły decyzję o starcie kandydatów Prawicy w ramach Komitetu Prawdziwa Europa - Europa Christi, tymczasem, były prezes Marek Jurek i 7 innych członków Prawicy, wystartowali z list Komitetu Kukiz'15 bez akceptacji władz statutowych" - pisze w specjalnym oświadczeniu Kawęcki.

dbue0ql

Jak dodaje, pretekstem do wykluczenia go był brak wsparcia z jego strony dla kandydatów Prawicy startujących z list Kukiz'15.

"Decyzję o zawieszeniu mnie w prawach członka uważam więc za nieuzasadnioną" - podkreślił.

Kawęcki zaznaczył, że wraz z grupą działaczy, którzy się z nim solidaryzują, odchodzi z partii.

Zobacz także: Stanisław Karczewski naigrywa się z Aleksandra Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w ECS

"Będziemy pracować na rzecz ojczyzny, a w jesiennych wyborach będę zabiegał o silną reprezentację w parlamencie dla środowisk katolickich i narodowych. Zapraszam do współpracy wszystkich, dla których ważne są te wartości i stabilna polska prawica, której można zaufać" - zaapelował.

dbue0ql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbue0ql

Podziel się opinią

Share
dbue0ql
dbue0ql
Więcej tematów