Trwa ładowanie...
dotmicu

PSL: Trzaskowski powinien odciąć się od "mszy" na Paradzie Równości

Senator PSL Jan Filip Libicki stwierdził, że jest oburzony "profanacją" na Paradzie Równości. - Jeśli Rafał Trzaskowski nie odetnie się od zorganizowanej tam "mszy", to możliwość pójścia PSL-u z PO będzie utrudniona - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Libicki oburzony po Paradzie Równości. Chce reakcji prezydenta stolicy.
Senator Libicki oburzony po Paradzie Równości. Chce reakcji prezydenta stolicy. (East News)
dotmicu

Sobotnią Paradę Równości zgodnie z planem poprzedziła "tęczowa msza". - Jestem tym głęboko poruszony i oburzony. Istnieje w Polsce paragraf, który mówi o ochronie uczuć religijnych. Uważam, że tutaj zostało złamane prawo. Oczekiwałbym, że prokuratura się tym zajmie i zbada, czy doszło do naruszenia uczuć religijnych czy nie - komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jan Filip Libicki, senator PSL.

Przypomnijmy, że "mszę" odprawił Szymon Niemiec, a jeden z asystujących mu mężczyzn miał na głowie durszlak. - Odprawiłem nabożeństwo ekumeniczne, a nie mszę - powiedział po wybuchu medialnej burzy w rozmowie z Wirtualną Polską Niemiec. - W nabożeństwie mógł uczestniczyć każdy, kto tylko miał na to ochotę - dodał.

Senator Libicki podkreśla, że na nagraniach w sieci widział wykorzystywane podczas wydarzenia "elementy mszy katolickiej, a nie obrządków protestanckich". - Poza tym nie słyszałem, aby jakiś zarejestrowany w Polsce prawdziwy Kościół protestancki mówił, że Szymon Niemiec go reprezentuje - podkreśla.

dotmicu

Libicki: To spycha nas na pozycje antykościelne, skrajnie lewicowe

Polityk przypomina, że Parada Równości była objęta patronatem prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Dodaje, że do podobnego wydarzenia doszło niedawno w Gdańsku. - To nie jest pierwszy raz, kiedy na tego typu paradach pojawiają się rzeczy niedopuszczalne i bluźniercze. Chcę przypomnieć, że kiedy tego typu sytuacja wydarzyła się w Gdańsku, pani prezydent Dulkiewicz zdobyła się na to, aby napisać list, w którym odcięła się od tego typu incydentów - mówi.

Zobacz także: Krystyna Janda odczytała deklarację podczas obchodów 4 czerwca. Reakcja Marszałka Senatu

Libicki zaznacza, że Trzaskowski powinien postąpić podobnie, a jeśli tego nie zrobi, przyszła współpraca ludowców z Platformą Obywatelską będzie bardzo utrudniona.

dotmicu

- Żeby było jasne: PSL zaprezentował swoje warunki brzegowe. Nie zawiążemy koalicji z kimś, kto spycha nas na pozycje antykościelne, skrajnie lewicowe i antyrodzinne. (...) Oczekiwał, aby pan prezydent Trzaskowski także odciął się od tego bluźnierczego wydarzenia publicznie, jasno i jednoznacznie - apeluje senator.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dotmicu

Podziel się opinią

Share

dotmicu

dotmicu
Więcej tematów