Trwa ładowanie...

Odlot propagandy. "Polska przygotowuje się do wojny z Niemcami"

W jednym z rosyjskich programów propagandowych padły kuriozalne słowa. Według zaproszonego do studia "eksperta" Polska chce wykorzystać zakupione od Niemiec czołgi do wojny... z Niemcami. To kolejny przykład działań Kremla, który podobnymi kłamstwami chce kreować wizerunek Polski jako źródła napięć w Europie.

Kolejne kuriozalne słowa w rosyjskiej telewizjiKolejne kuriozalne słowa w rosyjskiej telewizjiŹródło: Twitter
d28bzfe
d28bzfe

Wiele informacji podawanych przez rosyjskie media lub przedstawicieli władzy to element propagandy. Takie doniesienia są częścią wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską.

W programie naczelnej rosyjskiej propagandystki Olgi Skabiejewej padły irracjonalne słowa. Jeszcze niedawno na antenie tego samego programu usłyszeliśmy, że Rosja powinna niszczyć zaopatrzenie wojskowe dla Ukrainy na terenie Polski i Niemiec.

Teraz jeden z zaproszonych do studia "ekspertów" stwierdził, że "w Polsce rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe - nie na wschodzie, a na zachodzie kraju".

d28bzfe

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potężna eksplozja. T-80 z hukiem wyleciał w powietrze

- Polska przygotowuje się do wojny z Niemcami i żąda od ich czołgów, aby z nimi walczyć. To niesamowite (...). Wcześniej byłoby to nie do pomyślenia. Przy okazji, to są dwa czołowe kraje świata zachodniego i NATO. Nie róbmy sobie nadziei, ale to fakt - przekonywał

Do słów gościa odniosła się natychmiast sama Skabiejewa. Dziennikarka zwana "żelazną lalką Putina" dodała tęsknym tonem, że choć taka wizja brzmi pięknie, zgromadzeni nie powinni robić sobie wielkich nadziei, że dojdzie do skutku.

Rosyjska propaganda o wojnie Polski z Niemcami

Rosyjscy propagandyści już od dłuższego czasu przekonują, że Polska szykuje się do walki z Niemcami. Jak twierdzi szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin, "antyniemieckie nastroje wpływają na przebieg ćwiczeń wojskowych" w naszym kraju. W ten sposób rosyjska propaganda stara się przekonać, że Polska nie jest wiarygodnym partnerem na arenie międzynarodowej.

d28bzfe

Do kłamstw rozpowszechnianych w rosyjskich mediach odniósł się również Stanisław Żaryn, pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP. Przypomina on, że rosyjska dezinformacja stawia Polskę na miejscu wroga Rosji oraz prowodyra kłótni między Zachodem a Rosją. Kreml stara się też kreować wizerunek Polski jako "czarnej owcy" w NATO.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28bzfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d28bzfe
Więcej tematów