Trwa ładowanie...
d3wsn3i

Rosyjski okręt Admirał Essen oddał strzały w kierunku pozycji IS

Rosyjski okręt Admirał Essen ostrzelał pociskami manewrującymi Kalibr stanowiska i obiekty bojowników tzw. Państwa Islamskiego w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur; w regionie tym działają dżihadyści z byłych republik ZSRR - przekazał resort obrony Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pocisk Kalibr wystrzeliwany z okrętu Admirał Essen
Pocisk Kalibr wystrzeliwany z okrętu Admirał Essen (PAP/EPA)
d3wsn3i

Ministerstwo poinformowało, że w wyniku ostrzału rakietowego zginęło wielu bojowników IS, zniszczono punkty dowodzenia i łączności, składy amunicji i broni, a także warsztat.

W poniedziałek rosyjski resort obrony podał, że syryjskie siły rządowe przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa kontynuują ofensywę na miasto Dajr az-Zaur w prowincji o tej samej nazwie i że podczas operacji zabito 70 bojowników IS.

Dzień wcześniej ostatecznie potwierdzono doniesienia o przejęciu pełnej kontroli przez wojsko syryjskie nad miastem Akerbat, będącym główną bazą IS w środkowej Syrii. W rękach bojowników IS pozostaje jeszcze niewielka enklawa na pograniczu prowincji Hims i Hama. Ofensywa wojsk reżimu Baszara el-Asada w środkowej Syrii rozpoczęła się 17 sierpnia.

d3wsn3i

Zobacz także: Rosyjski sprzęt wojskowy na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów