Trwa ładowanie...
d48tj1y
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja planuje zbombardowanie Państwa Islamskiego

Rosja zamierza zbombardować pozycje terrorystów z samozwańczego Państwa Islamskiego. Według agencji Bloomberg, Moskwa liczy na wsparcie Stanów Zjednoczonych i NATO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rebelianci PKK od lat walczą o niepodległe państwo, na obrzeżach kilku krajów (na zdj. w syryjskim mieście Ain Issi)
Rebelianci PKK od lat walczą o niepodległe państwo, na obrzeżach kilku krajów (na zdj. w syryjskim mieście Ain Issi) (AFP, Fot: Delili Souleiman)
d48tj1y

Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, związane z przygotowaniem akcji, twierdzi, że Rosja nie zrezygnuje z bombardowania nawet, gdyby Waszyngton odmówił współpracy. Ataki lotnicze miałyby zostać przeprowadzone na pozycje bojowników Państwa Islamskiego, zlokalizowane w Syrii.

Informatorzy przekonują, że Kreml już przygotował projekt ustawy, który ma trafić do Rady Federacji, aby izba wyższa rosyjskiego parlamentu wyraziła zgodę na wysłanie do Syrii dwóch tysięcy specjalistów wojskowych. Na razie tego typu dokument nie został przesłany do parlamentu.

W opinii agencji Bloomberg, Moskwa jest rozczarowana brakiem decyzji ze strony USA. Tymczasem Waszyngton jest gotów rozważyć propozycje wspólnych akcji z Rosją, ale wyklucza wspieranie reżimu Baszara al-Asada.

d48tj1y

Putin: ideologia IS kompromituje islam

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w środę, że ideologia Państwa Islamskiego wypacza i kompromituje islam. Ostrzegł też, że IS próbuje werbować adeptów także w Rosji.

Putin przemawiał na ceremonii otwarcia nowo wybudowanego meczetu w Moskwie, jednego z największych w Europie. W uroczystości uczestniczył też prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, którego kraj pokrył część kosztów budowy tej obliczonej na 15 tys. wiernych świątyni.

Widzimy, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, gdzie terroryści z tzw. Państwa Islamskiego kompromitują wielką, światową religię - islam; sieją nienawiść, mordują ludzi, w tym duchownych; w sposób barbarzyński niszczą pomniki kultury światowej - oznajmił prezydent FR. Ocenił także, iż "ideologia IS oparta jest na kłamstwach, na otwartym wypaczaniu islamu".

d48tj1y

Podziel się opinią

Share

d48tj1y

d48tj1y
Więcej tematów