Trwa ładowanie...
d49ncj4

Rosyjski Kościół prawosławny gotów wznowić dialog z Watykanem

Rosyjski Kościół prawosławny wznowi dialog z Watykanem pod warunkiem, że przedmiotem rozmów będzie problem unitów i prozelityzmu - zapowiedział w poniedziałek zwierzchnik rosyjskiego Kościoła prawosławnego Aleksij II.

d49ncj4
d49ncj4

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi odpowiedział w ten sposób na pytanie ITAR-TASS, dotyczące niedawnej wypowiedzi papieża Jana Pawła II o możliwości wznowienia dialogu między Kościołami katolickim i prawosławnym.

Aleksij II zaznaczył, że właśnie problem unitów (Kościoła katolickiego obrządku wschodniego na zachodniej Ukrainie) oraz prozelityzmu, czyli nawracania na inne wyznanie, stał się główną przeszkodą, która sprawiła, że odmówił on spotkania się z Janem Pawłem II.

Patriarcha dodał, że dotychczas nic się w tej sprawie nie zmieniło i poinformował, że Kościół prawosławny postanowił ograniczyć ewentualne rozmowy z Watykanem do dwóch spornych spraw.

Aleksij II nie wykluczył swego spotkania z papieżem, jednak tylko wówczas, gdy usunięte zostaną nierówności w położeniu prawosławnych i grekokatolików na zachodniej Ukrainie. (mk)

d49ncj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ncj4
Więcej tematów