Trwa ładowanie...

Rosyjska prasa: Polacy uznali Brexit za swoją wewnętrzną sprawę

• "Kommiersant": kryzys związany z Brexitem sprowokował w Polsce "otwartą wojnę"
• Kaczyński obarczył Tuska odpowiedzialnością za wynik brytyjskiego referendum
• W ocenie gazety, potwierdza to "polityczną polaryzację Polski"

Rosyjska prasa: Polacy uznali Brexit za swoją wewnętrzną sprawęŹródło: WP
d1gcjks

Polacy uznali Brexit za swoją wewnętrzną sprawę - ironizuje "Kommiersant". Gazeta wyjaśnia, że "w swojej ojczyźnie Donald Tusk został uznany za winnego rozpadu Unii Europejskiej".

Według rosyjskiego dziennika, kryzys związany z Brexitem sprowokował w Polsce "otwartą wojnę między czołowymi politykami".

"Z tak ostrą krytyką pod adresem kierownictwa Unii Europejskiej i osobiście Donalda Tuska, nie wystąpili przedstawiciele żadnego, innego państwa" - podkreśla "Kommiersant".

d1gcjks

Gazeta zwraca uwagę, że lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński "nazwał swojego odwiecznego oponenta odpowiedzialnym za zwycięstwo eurosceptyków w brytyjskim referendum".

Dziennik dodaje, że prezes PiS wezwał Donalda Tuska do złożenia dymisji i wycofania się z życia politycznego, a ten nie pozostał mu dłużnym, przypominając, że to Warszawa utrudniała negocjacje z Londynem.

"Ta krótka, ale niezwykle emocjonalna wymiana zdań potwierdza polityczną polaryzację Polski" - stwierdza rosyjska gazeta.

"Kommiersant" stawia tezę, że w najbliższej przyszłości nastąpi zaostrzenie konfrontacji Warszawy z Brukselą. Tekst kończy się konkluzją, że liderzy rządzącej w Polsce partii jako zdeklarowani konserwatyści są przeciwni ograniczaniu polskiej suwerenności na rzecz "brukselskich biurokratów - kosmopolitów".

d1gcjks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gcjks
Więcej tematów