Trwa ładowanie...

Rosjanie zdobyli dostęp do zabezpieczeń Pentagonu. "Pomogli" w tym Amerykanie

Według agencji Reutera rosyjskie ministerstwo obrony zdobyło dostęp do systemów cyberbezpieczeństwa Pentagonu. Złamano kod przygotowany przez firmę Hewlett Packard dla oprogramowania ArcSight.
Share
Rosjanie mieli złamać kod podczas procesu certyfikowania systemu dla sektora państwowego
Rosjanie mieli złamać kod podczas procesu certyfikowania systemu dla sektora państwowegoŹródło: PAP/EPA, Fot: Sachs Ron/CNP/ABACA
d35s1mh

Jak podaje agencja Reutera, firma Hewlett Packard Enterprise zezwoliła rosyjskiemu ministerstwu obrony na sprawdzenie działania oprogramowania, którego Pentagon używa do ochrony cyberprzestrzeni. Mowa o systemie ArcSight, który jest głównym narzędziem stosowanym przez amerykańskich wojskowych, ale nie tylko. Również w sektorze prywatnym.

Rosjanie mieli uzyskać dostęp do kodów podczas procesu certyfikowania systemu dla sektora państwowego.

Słabe punkty wykryte w oprogramowaniu przez rosyjskich informatyków, zdaniem agencji, pozwoliłyby na ingerencję niepowołanych osób w taki sposób, że Amerykanie nie byliby w stanie niczego zauważyć.

d35s1mh

Trump: Rosja mieszała się w wybory, Obama nic z tym nie zrobił

- To olbrzymia luka w bezpieczeństwie - powiedział agencji Greg Martin, były architekt zabezpieczeń ArcSight.

Właściciel rosyjskiej firmy Eszelon, która na zlecenie rosyjskiego rządu poddała weryfikacji oprogramowanie zaoferowane przez Hewlett Packard zapewnił, że "strona amerykańska została poinformowana o wszystkich błędach".

Źródło: WP, IAR, Wprost

d35s1mh

Podziel się opinią

Share
d35s1mh
d35s1mh
Więcej tematów