Trwa ładowanie...

Rosjanie zaczęli przymusową mobilizację w trzech ukraińskich obwodach

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał w sobotę, że Rosja rozpoczęła przymusową mobilizację w trzech ukraińskich obwodach: chersońskim, zaporoskim i charkowskim. Są one kontrolowane przez siły okupanta. Mobilizacja dotyczy także pracowników medycznych.

Share
Rosjanie rozpoczęli przymusową mobilizację w UkrainieRosjanie rozpoczęli przymusową mobilizację w UkrainieŹródło: East News, fot: MAXYM MARUSENKO
d2gm4b7

Ukraiński wywiad przekazał, że Rosjanie prowadzą mobilizację pracowników medycznych, którzy przebywają na okupowanych terytoriach. Informacje w tej sprawie zostały opublikowane na Telegramie.

Z komunikatu wynika, że w mieście Wołczańsk w obwodzie charkowskim młodszy personel medyczny jest przymusowo wysyłany na linię frontu, by udzielać pomocy medycznej rannym Rosjanom. W przypadku odmowy grozi im się rozstrzelaniem.

"Chodzi o bezpieczeństwo". Głos z Kancelarii Prezydenta o podróży Dudy

Rosjanie przeprowadzają przymusową mobilizację w Ukrainie

Oprócz tego w obwodach chersońskim, zaporoskim i charkowskim rozpoczęto działania mobilizacyjne, które obejmują młodzież. Co więcej, praktycznie uniemożliwiono wyjazd z obwodu chersońskiego na teren kontrolowany przez władze w Kijowie. Ograniczono również możliwość wyjazdu do Rosji.

d2gm4b7

Z komunikatu wynika, że Rosjanie w obwodzie zaporoskim poszukują ludzi w wieku poborowym. Z doniesień wynika, że mają oni uzupełniać szeregi okupanta w najbardziej newralgicznych odcinkach.

"Te działania prowadzone są mimo w większości proukraińskiego nastawienia mieszkańców obwodów i ogólnej motywacji do stawiania oporu rosyjskim najeźdźcom" - przekazał ukraiński wywiad wojskowy.

Czytaj też:

d2gm4b7
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gm4b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2gm4b7
d2gm4b7
Więcej tematów