Trwa ładowanie...

Rosja ściąga tony sprzętu bojowego. Co planuje Putin?

Wśród Rosjan wzrasta lęk przed porażką. Ukraińcy kontynuują ofensywę na pozycje wroga. Pomóc miała mobilizacja w Rosji. Jednak, jak wskazuje gen. Skrzypczak, "pseudomobilizacja" rezerwistów, którzy "nie byli szkoleni od 20 lat", sprawi, że "będzie to raczej mięso armatnie". Tymczasem Rosja ściąga sprzęt bojowy. Skrzypczak wskazuje, na co liczy Putin.

Co planuje Putin?Co planuje Putin?Źródło: East News
duvpkc1

- Pseudomobilizacja rezerwistów, którzy nie byli szkoleni od 20 lat, sprawi, że będą oni raczej mięsem armatnim, które ma zatykać dziury we froncie rosyjskim skutecznie wyłamywane przez wojska ukraińskie. Pododdziały bez zgrania bojowego są nic nie warte - ocenił gen. broni rez. Waldemar Skrzypczak.

Ogłoszona 21 września przez Władimira Putina mobilizacja w związku z wojną z Ukrainą wywołała, według agencji Reuters, powszechne niezadowolenie wśród urzędników i obywateli z uwagi na sposób jej prowadzenia. Pojawiły się skargi, że wezwania do wojska wysyłano mężczyznom, którzy w oczywisty sposób nie nadają się do służby. Agencja informuje, że tysiące mężczyzn podlegających służbie wojskowej uciekło z Rosji.

Rosjanie ściągają sprzęt bojowy

- Żeby jednostki z mobilizacji były gotowe do działania, muszą przejść szkolenie i tak zwane zgranie bojowe. O ile te pododdziały nie będą zgrane bojowo, to nie przedstawią żadnej wartości. Będą takim korkiem do butelki, który i tak będzie można z powodzeniem rozsadzać, ponieważ siły, które mają Ukraińcy, będą dużo większe niż te siły, które Rosjanie wyślą na front - powiedział PAP były dowódca sił lądowych.

Dodał, że Rosjanie ściągają "z głębokich rezerw" centralnego i wschodniego okręgu wojskowego sprzęt bojowy, który "prawdopodobnie będą chcieli obsadzić żołnierzami z mobilizacji". - Jak widać powodzenie operacji ukraińskiej, Rosjanie nie mają szans, żeby w najbliższych tygodniach móc zatrzymać kontrofensywę na kierunku północnym i przyczółku chersońskim - dodał.

duvpkc1

O tym, że w kierunku Ukrainy jadą pociągi z tonami sprzętu, pisaliśmy w poniedziałek. W mediach pojawiło się nagranie pociągu, który wiezie dużą liczbę pojazdów opancerzonych. Może to świadczyć o tym, że Rosjanie wzmacniają swoje siły i wysyłają posiłki na front.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tony rosyjskiego sprzętu na froncie. Ukraińcy pokazali, co odkryli

- Rosjanie chcą dotrwać do zimy. Wierzą w to, że zima zatrzyma ofensywę ukraińską, co pozwoli Rosjanom ściągnąć i przygotować większe siły na linie frontu, żeby móc skutecznie bronić zdobytych terytoriów - powiedział gen. Skrzypczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duvpkc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

duvpkc1
Więcej tematów