Trwa ładowanie...
d34xuj0
gubernator
30-07-2001 09:53

Rosja: komunista wśród liberałów

Komunistyczny deputowany Giennadij Chodyriew będzie nowym gubernatorem leżącego nad Wołgą obwodu niżnonowogrodzkiego, uchodzącego w latach 90. za jedną z twierdz rosyjskiego liberalizmu - podały w poniedziałek rosyjskie agencje prasowe.

d34xuj0

W niedzielnej drugiej turze wyborów na szefa administracji regionalnej, Chodyriew uzyskał blisko 60% głosów. Dotychczasowemu gubernatorowi Iwanowi Sklarowowi poparcia udzieliło jedynie 28% wyborców, mimo że agitowali za nim przedstawiciele prezydenta.

Pojawiają się głosy, że administracja prezydenta Władimira Putina jest gotowa konstruktywnie współpracować z Chodyriewem. Tym bardziej że nowo wybrany gubernator podjął już kroki świadczące o woli szukania kompromisu. Zapewnił w poniedziałek, że nie będzie przeprowadzał czystek w lokalnej administracji oraz poinformował o zawieszeniu na czas pełnienia funkcji swojego członkostwa w partii komunistycznej.

Zamieszkany przez niespełna cztery miliony mieszkańców obwód ze stolicą Niżnym Nowogrodzie (za ZSRR - Gorki) należy do jednych z najbardziej rozwiniętych przemysłowo okręgów Rosji. (mk)

d34xuj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34xuj0
Więcej tematów