Trwa ładowanie...
d444f68

Roman Giertych przestrzega Gersdorf przed opuszczeniem Sądu Najwyższego. "Akt tchórzostwa"

Krajowa Rada Sądownictwa pracuje nad wyborem nowych sędziów Sądu Najwyższego. A wśród nich - prawdopodobnie nowego prezesa SN. Roman Giertych podkreśla, że mimo to Małgorzata Gersdorf nie powinna opuścić swojego gabinetu, bo "złamie orzeczenie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych uważa, że Gersdorf ryzykuje "niedopełnienie obowiązków", jeśli opuści SN
Roman Giertych uważa, że Gersdorf ryzykuje "niedopełnienie obowiązków", jeśli opuści SN (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d444f68

"Jeżeli I prezes SN opuści budynek i gabinet, to złamie orzeczenie SN, które zawiesiło obowiązywanie przepisów o jej emeryturze" - napisał na Twitterze Roman Giertych. Prawnik nawiązał do wstrzymania przez Sąd Najwyższy stosowania ustawy o SN do czasu, gdy Trybunał Sprawiedliwości odpowie na dotyczące jej pytania.

"W moim przekonaniu to niemożliwe, gdyż byłby nie tylko to akt tchórzostwa, ale i niedopełnienia obowiązków" - podkreślił Giertych. W czwartek rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski przyznał, że wśród sędziów, których wybierze KRS, "będzie osoba, której prezydent powierzy kierowanie Sądem Najwyższym, bo taka możliwość jest zapisana w ustawie".

d444f68

- A jeśli tak się stanie, to przypuszczam, choć to będzie decyzja pani prezes Małgorzaty Gersdorf, że opuści budynek sądu. Zostanie zmuszona okolicznościami do opuszczenia tego budynku. No i wtedy rozpocznie się zupełnie nowy rozdział historii Sądu Najwyższego - stwierdził Laskowski.

W czwartek rozpoczęło się posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, na którym jej członkowie zajmują się wyborem sędziów Sądu Najwyższego. Początkowo planowano, że odbędzie się ono we wrześniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów