Trwa ładowanie...
dqn0zsc

Laskowski: prof. Gersdorf może zostać zmuszona do opuszczenia budynku Sądu Najwyższego

KRS przyspieszyła tempo prac nad wyborem nowych sędziów Sądu Najwyższego. - Wydaje się, że chodzi o to, by zdążyć z zakończeniem wszystkich procedur przed ewentualnymi ruchami Trybunału Sprawiedliwości czy Unii Europejskiej. Trudno to inaczej zinterpretować - uważa rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf może mieć wkrótce następcę na stanowisku I prezesa SN
Małgorzata Gersdorf może mieć wkrótce następcę na stanowisku I prezesa SN (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dqn0zsc

Na czwartek zwołano posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, na którym jej członkowie mają zająć się wyborem sędziów Sądu Najwyższego. Początkowo planowano, że odbędzie się ono we wrześniu. Skąd to przyspieszenie tempa? - To nie jest zaskoczenie. Wydaje się, że chodzi o to, by zdążyć z zakończeniem wszystkich procedur przed ewentualnymi ruchami Trybunału Sprawiedliwości czy Unii Europejskiej. Trudno to inaczej zinterpretować. Od początku to przewidywaliśmy i od początku wątpiliśmy we wrześniowy termin posiedzenia KRS - mówi w rozmowie z rmf24.pl rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

Jego zdaniem "zależność między procedurami ze strony Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej czy ewentualnych ruchów trybunału luksemburskiego i tym pośpiechem jest bardzo wyraźna". - Wydaje się, że przy tym tempie już w przyszłym tygodniu możemy mieć sędziów Sądu Najwyższego z nowego naboru - dodał Laskowski.

dqn0zsc

Laskowski uważa, że wśród sędziów, których wybierze KRS, "będzie osoba, której prezydent powierzy kierowanie Sądem Najwyższym, bo taka możliwość jest zapisana w ustawie". - A jeśli tak się stanie, to przypuszczam, choć to będzie decyzja pani prezes Małgorzaty Gersdorf, że opuści budynek sądu. Zostanie zmuszona okolicznościami do opuszczenia tego budynku. No i wtedy rozpocznie się zupełnie nowy rozdział historii Sądu Najwyższego - stwierdził rzecznik SN.

Zdaniem Laskowskiego będzie to Sąd Najwyższy, do którego procedura naboru jest łatwiejsza niż droga awansu z sądu rejonowego do sądu okręgowego.

Źródło rmf24.pl

dqn0zsc

Podziel się opinią

Share

dqn0zsc

dqn0zsc
Więcej tematów