Trwa ładowanie...
ycipk-1xoanm

Trwają przesłuchania kandydatów do SN. "Praca jawna, ale bez transmisji"

W poniedziałek w Krajowej Radzie Sądownictwa rozpoczęły się przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego. Według przewodniczącego KRS Leszka Mazura jawność przesłuchań polega na dostępie do prac protokołów zespołów, ale nie do transmisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący KRS Leszek Mazur odrzuca oskarżenia o niejawność przesłuchań kandydatów na sędziów do SN
Przewodniczący KRS Leszek Mazur odrzuca oskarżenia o niejawność przesłuchań kandydatów na sędziów do SN (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-1xoanm

- Praca w zespołach jest pracą jawną z tym, że nietransmitowaną. Zgodnie z przepisami transmitowane są tylko posiedzenia rady. Jawność jest tutaj regulowana przepisami i polega na dostępie informacji do protokołów prac zespołów. Nie mogę się zgodzić, że praca zespołów jest utajniona czy niejawna - mówił przewodniczący KRS Leszek Mazur, cytowany przez portal 300polityka.pl.

Przesłuchania do Izby Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej rozpoczęły się w poniedziałek. Rada przekazała, że wpłynęło 215 zgłoszeń, a 20 osób się wycofało. Każdy zespół ocenia chętnych na sędziów Sądu Najwyższego indywidualnie. Celem jest zaprezentowanie się kandydatów i uzyskanie od nich informacji czy posiadają kwalifikacje, niezbędne do zasiadania na tym stanowisku. Przesłuchania mają potrwać do środy.

ycipk-1xoanm

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Źródło: 300polityka.pl

ycipk-1xoanm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xoanm

ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów