Trwa ładowanie...
dj3tp8k
IAR

Rolnicy wracają do Warszawy

Nie tylko nauczyciele, przewoźnicy czy kolejarze będą protestować dziś w Warszawie. Do pikiety dołączą także zrzeszeni w OPZZ rolnicy. Wracają, bo wciąż nie mogą liczyć na rozmowy z premier Kopacz, a wprowadzane reformy nie poprawiają ich sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rolnicy wracają do Warszawy
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dj3tp8k

Producenci żywności zbiorą się o godzinie 11.00 na parkingu przed Torwarem. Stamtąd przejdą przed siedzibę Polskiego Stronnictwa Ludowego. To minister z ramienia tej partii odpowiada za kryzys w rolnictwie - dodaje lider pikietujących Sławomir Izdebski. Przypomina, że na nowelizację czeka ustawa o prawie łowieckim. Dzisiejsze zarządzanie pogłowiem dzików powoduje znaczne straty w uprawach kukurydzy. Regularnie pojawiają się również sztuki zarażone Afrykańskim Pomorem Świń. Zwiększenie odstrzału nie pomaga. Do tego nie zrealizowano postulatów w kwestii mleka oraz nie zabezpieczono polskiej ziemi przed wykupem przez podmioty zagraniczne. Nowelizacja ustawy o ustroju rolnym jest dopiero

Ostatecznie, rolnicy dotrą przed kancelarię premiera. Ich marsz zabezpieczać będą policjanci - wyjaśnia Mariusz Mrozek z komendy stołecznej. Funkcjonariusze będą przemieszczać się z kolumną rolników oraz nauczycieli, którzy także wyruszą sprzed Torwaru. Ich głównym zadaniem będzie jednak udrażnianie ruchu oraz organizacja miejsc parkingowych dla setek związkowych autokarów.

dj3tp8k

Po zakończeniu manifestacji, członkowie rolniczego OPZZ chcą odwiedzić mieszkańców "zielonego miasteczka".

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów