Trwa ładowanie...
d2i4sq7

Rodzina Pawła Adamowicza dziękuje lekarzom. "Próbowaliście dokonać niemożliwego"

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne opublikowało w piątek list od bliskich Pawła Adamowicza. To lekarze z tej placówki próbowali uratować życie prezydenta Gdańska po ataku nożownika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzina Pawła Adamowicza dziękuje lekarzom
Rodzina Pawła Adamowicza dziękuje lekarzom (East News, Fot: Karolina Misztal / REPORTER)
d2i4sq7

Pod listem podpisała się żona prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz, jego brat Piotr oraz rodzice: Teresa i Ryszard. Rodzina Adamowiczów dziękuje lekarzom, którzy ratowali życie ranionego nożem prezydenta

"Dzisiaj, kiedy próbujemy oswoić się z naszą stratą, z odejściem naszego Syna, Męża, Ojca i Brata, chcemy powiedzieć Wam - lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom wszystkim Waszym współpracownikom - dziękujemy!" - czytamy w piśmie, które opublikowało UCK.

"Wiemy, że zrobiliście wszystko"

d2i4sq7

Rodzina Pawła Adamowicza przesłała także lekarzom wyrazy wdzięczności i szacunku za ich poświęcenie. Wiemy, że tamtej nocy, w dramatycznych chwilach walki o życie najbliższego nam człowieka, zrobiliście wszystko, co możliwe, a nawet próbowaliście dokonać niemożliwego" - dodali.

Czytaj też: Pogrzeb Pawła Adamowicza. Brat ocenia rolę prezydenta i premiera
Asystent Adamowicza: leżałem z mordercą na jednym oddziale

Zobacz także: Posłanka PO przeczytała uchwałę o Adamowiczu. Senat ją odrzucił

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia, dzień po ataku. Liderem zespołu, który go operował, był konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, prof. dr hab. n. med. Radosław Owczuk. O życie prezydenta walczyli też m. in. prof. Andrzej Basiński, prof. Zbigniew Śledziński czy dr Tomasz Stefaniak.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2i4sq7

Podziel się opinią

Share

d2i4sq7

d2i4sq7
Więcej tematów