Trwa ładowanie...

Robert Biedroń minął się z prawdą. Partię ma już od dawna

Robert Biedroń ma własną partię już od dawna. Jego najbliżsi współpracownicy zarejestrowali "Kocham Polskę" w połowie roku. Biedroń jeszcze jesienią zaprzeczał, by wystartować w wyborach samorządowych i przekazać mandat w radzie miast Słupska.

Share
Robert Biedroń minął się z prawdą. Partię ma już od dawna
Źródło: East News, fot: GERARD/REPORTER
d5xv1wp

W połowie sierpnia "Gazeta Wyborcza" poinformowała w połowie sierpnia, że Biedroń tworzy "ogólnopolski projekt polityczny" o nazwie "Kocham Polskę". Sam zainteresowany nazwał te doniesienia plotką. - Nie zakładam partii "Kocham Polskę", to nieprawda - zapewniał.

Jak dowiedział się Onet, gdy Biedroń wypowiadał te słowa, partia "Kocham Polskę" była już zarejestrowana od ponad miesiąca. Wniosek w tej sprawie został złożony przez jego współpracowników 10 maja, a sąd zarejestrował partię 29 czerwca.

Trójka Biedronia

W dokumentach widnieją nazwiska trójki członków zarządu krajowego partii. Monika Gotlibowska, Sławomir Szymczak oraz Diana Agnieszka Mróz.

d5xv1wp

To zaufani ludzie Biedronia. Gotlibowską przedstawił na Facebooku jako jedną ze swych najbliższych współpracowniczek. To restauratorka, właścicielka firmy cateringowej, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, feministka i działaczka społeczna. "Polityka musi być autentyczna, wiarygodna, oparta na równości, solidarności i praworządności" - przekonuje Gotlibowską. Pytana wcześniej o partię Biedronia, również nabierała wody w usta.

Zaufanym człowiekiem byłego prezydenta Słupska jest też Sławomir Szymczak. To były sekretarz gdyńsko-słupskiego okręgu Ruchu Palikota. To tam zaczął współpracować z Biedroniem.

Biedroń w trasie

Jego współpracownicy przyznają anonimowo, że partia będziemy działać na podstawie wpisu do ewidencji dokonanego w czerwcu. Nazwa ugrupowania może zostać jednak zmieniona w lutym, kiedy Biedroń oficjalnie "przyzna się" do projektu.

d5xv1wp

Zobacz także: Schetyna w "Tłicie" odpowiada na cios Biedronia

Ostatnio założył sklep z ubraniami, który ma służyć do finansowania jego politycznej działalności. W tej chwili jeździ po Polsce i spotyka z wyborcami. Potrwa to do lutego, kiedy to na warszawskim Torwarze ma odbyć się konwencja założycielska nowej partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5xv1wp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5xv1wp
d5xv1wp
Więcej tematów