Trwa ładowanie...

Robert Biedroń minął się z prawdą. Partię ma już od dawna

Robert Biedroń ma własną partię już od dawna. Jego najbliżsi współpracownicy zarejestrowali "Kocham Polskę" w połowie roku. Biedroń jeszcze jesienią zaprzeczał, by wystartować w wyborach samorządowych i przekazać mandat w radzie miast Słupska.
Share
Robert Biedroń minął się z prawdą, kiedy wypierał się, że jego partia już istnieje
Robert Biedroń minął się z prawdą, kiedy wypierał się, że jego partia już istniejeŹródło: East News, Fot: GERARD/REPORTER
dvhv8oc

W połowie sierpnia "Gazeta Wyborcza" poinformowała w połowie sierpnia, że Biedroń tworzy "ogólnopolski projekt polityczny" o nazwie "Kocham Polskę". Sam zainteresowany nazwał te doniesienia plotką. - Nie zakładam partii "Kocham Polskę", to nieprawda - zapewniał.

Jak dowiedział się Onet, gdy Biedroń wypowiadał te słowa, partia "Kocham Polskę" była już zarejestrowana od ponad miesiąca. Wniosek w tej sprawie został złożony przez jego współpracowników 10 maja, a sąd zarejestrował partię 29 czerwca.

Trójka Biedronia

W dokumentach widnieją nazwiska trójki członków zarządu krajowego partii. Monika Gotlibowska, Sławomir Szymczak oraz Diana Agnieszka Mróz.

dvhv8oc

To zaufani ludzie Biedronia. Gotlibowską przedstawił na Facebooku jako jedną ze swych najbliższych współpracowniczek. To restauratorka, właścicielka firmy cateringowej, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, feministka i działaczka społeczna. "Polityka musi być autentyczna, wiarygodna, oparta na równości, solidarności i praworządności" - przekonuje Gotlibowską. Pytana wcześniej o partię Biedronia, również nabierała wody w usta.

Zaufanym człowiekiem byłego prezydenta Słupska jest też Sławomir Szymczak. To były sekretarz gdyńsko-słupskiego okręgu Ruchu Palikota. To tam zaczął współpracować z Biedroniem.

Biedroń w trasie

Jego współpracownicy przyznają anonimowo, że partia będziemy działać na podstawie wpisu do ewidencji dokonanego w czerwcu. Nazwa ugrupowania może zostać jednak zmieniona w lutym, kiedy Biedroń oficjalnie "przyzna się" do projektu.

dvhv8oc

Zobacz także: Schetyna w "Tłicie" odpowiada na cios Biedronia

Ostatnio założył sklep z ubraniami, który ma służyć do finansowania jego politycznej działalności. W tej chwili jeździ po Polsce i spotyka z wyborcami. Potrwa to do lutego, kiedy to na warszawskim Torwarze ma odbyć się konwencja założycielska nowej partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvhv8oc

Podziel się opinią

Share
dvhv8oc
dvhv8oc
Więcej tematów