Trwa ładowanie...
d49tfw3

Robert Biedroń minął się z prawdą. Partię ma już od dawna

Robert Biedroń ma własną partię już od dawna. Jego najbliżsi współpracownicy zarejestrowali "Kocham Polskę" w połowie roku. Biedroń jeszcze jesienią zaprzeczał, by wystartować w wyborach samorządowych i przekazać mandat w radzie miast Słupska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń minął się z prawdą, kiedy wypierał się, że jego partia już istnieje
Robert Biedroń minął się z prawdą, kiedy wypierał się, że jego partia już istnieje (East News, Fot: GERARD/REPORTER)
d49tfw3

W połowie sierpnia "Gazeta Wyborcza" poinformowała w połowie sierpnia, że Biedroń tworzy "ogólnopolski projekt polityczny" o nazwie "Kocham Polskę". Sam zainteresowany nazwał te doniesienia plotką. - Nie zakładam partii "Kocham Polskę", to nieprawda - zapewniał.

Jak dowiedział się Onet, gdy Biedroń wypowiadał te słowa, partia "Kocham Polskę" była już zarejestrowana od ponad miesiąca. Wniosek w tej sprawie został złożony przez jego współpracowników 10 maja, a sąd zarejestrował partię 29 czerwca.

Trójka Biedronia

d49tfw3

W dokumentach widnieją nazwiska trójki członków zarządu krajowego partii. Monika Gotlibowska, Sławomir Szymczak oraz Diana Agnieszka Mróz.

To zaufani ludzie Biedronia. Gotlibowską przedstawił na Facebooku jako jedną ze swych najbliższych współpracowniczek. To restauratorka, właścicielka firmy cateringowej, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, feministka i działaczka społeczna. "Polityka musi być autentyczna, wiarygodna, oparta na równości, solidarności i praworządności" - przekonuje Gotlibowską. Pytana wcześniej o partię Biedronia, również nabierała wody w usta.

Zaufanym człowiekiem byłego prezydenta Słupska jest też Sławomir Szymczak. To były sekretarz gdyńsko-słupskiego okręgu Ruchu Palikota. To tam zaczął współpracować z Biedroniem.

d49tfw3

Biedroń w trasie

Jego współpracownicy przyznają anonimowo, że partia będziemy działać na podstawie wpisu do ewidencji dokonanego w czerwcu. Nazwa ugrupowania może zostać jednak zmieniona w lutym, kiedy Biedroń oficjalnie "przyzna się" do projektu.

Zobacz także: Schetyna w "Tłicie" odpowiada na cios Biedronia

Ostatnio założył sklep z ubraniami, który ma służyć do finansowania jego politycznej działalności. W tej chwili jeździ po Polsce i spotyka z wyborcami. Potrwa to do lutego, kiedy to na warszawskim Torwarze ma odbyć się konwencja założycielska nowej partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49tfw3

Podziel się opinią

Share
d49tfw3
d49tfw3
Więcej tematów