Trwa ładowanie...
d25hw89

Renata Listowska-Gawłowska usłyszała zarzut. Żonie polityka PO grozi 10 lat więzienia

Renata Listowska-Gawłowska usłyszała w Prokuraturze Krajowej w Szczecinie zarzut prania brudnych pieniędzy. Żona polityka PO ma wpłacić 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Wobec niej zastosowano też dozór policji, zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi w sprawie oraz zakaz opuszczania kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wcześniej zarzuty usłyszał mąż Renaty Listowskiej-Gawłowskiej
Wcześniej zarzuty usłyszał mąż Renaty Listowskiej-Gawłowskiej (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d25hw89

Renata Listowska-Gawłowska podejrzana jest o tzw. pranie brudnych pieniędzy w porozumieniu z innymi osobami, w wyniku czego osiągnęła znaczną korzyść majątkową (art. 299 par. 1, 5 i 6 kodeksu karnego). Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

Renata Listowska-Gawłowska pojawiła się około godz. 14.30 w prokuraturze w charakterze osoby podejrzanej. Żona polityka PO wchodząc do budynku prokuratury w Szczecinie nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Już w ubiegłym tygodniu Prokuratura Krajowa poinformowała, że zostaną jej przedstawione zarzuty oraz podjęte inne czynności procesowe.

Jak podała w komunikacie prokuratura, zarzut dotyczy zakupu apartamentu w Chorwacji. Według śledczych, Renata L.-G. wspólnie z innymi podejrzanymi podejmowała działania mające udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia nieruchomości. Według prokuratury, apartament w Chorwacji jest łapówką od biznesmena Bogdana K. dla Stanisława Gawłowskiego. A żona polityka PO wspólnie z innymi podejrzanymi osobami miała zorganizowała fikcyjną umowę sprzedaży apartamentu.

d25hw89

Zobacz także: "Ja panu mogę nogę podać". Suchocka wyjaśnia szczegóły słynnej sceny z Wałęsą i Kwaśniewskim

Jak podała Prokuratura Krajowa w komunikacie, dokumenty dotyczące zakupu nieruchomości zostały ujawnione w trakcie przeszukania domu Stanisława Gawłowskiego. Do postawienia zarzutów przyczyniły się m.in. wyjaśnienia trzech innych podejrzanych.

d25hw89

Zarzuty dla Stanisława Gawłowskiego

Stanisław Gawłowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA 13 kwietnia, gdy stawił się w siedzibie szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej. Poseł usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dzień wcześniej Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła. Zarzuty dla Gawłowskiego dotyczą okresu, gdy sprawował funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wtedy przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwa zegarki warte blisko 25 tys. zł.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów