Trwa ładowanie...
do31lqg

Rekonstrukcja rządu. Taki ma być plan zmian. Kilku ministrów zagrożonych

Rekonstrukcja rządu ma nastąpić pod koniec września. Coraz głośniej mówi się o zmianach. Premier Mateusz Morawiecki zostaje, ale kilku ministrów jest zagrożonych. Planuje się bowiem połączyć niektóre ministerstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekonstrukcja rządu planowana jest na jesień
Rekonstrukcja rządu planowana jest na jesień (East News)
do31lqg

O planach zmian w rządzie mówi się od jakiegoś czasu, ale teraz coraz bardziej nabierają konkretnych kształtów.

Kilka dni temu Wirtualna Polska informowała o pierwszych przymiarkach do zmian na szczytach obozu władzy. Jednym z założeń jesiennej rekonstrukcji ma być połączenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Potwierdził to w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicemarszałek Senatu. - To jedna z koncepcji konsolidacji rządu. Są takie resorty, w których połączenie wydaje się celowe. Ale nie będę przesądzał - mówił Marek Pęk.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że resort środowiska i resort klimatu zostaną połączone w jedno ministerstwo. Funkcję ministra - jak spekuluje się w kuluarach - miałby w wyniku tego stracić polityk Solidarnej Polski, poseł Michał Woś.

do31lqg

Jak podaje Onet, zmiany miałyby objąć także połączenie resortów rozwoju i polityki regionalnej oraz likwidację Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Sportu. Te ostatnie miałyby być wchłonięte przez inne resorty.

Wiadomo jednak, że pomysły zmian w rządzie nie spotkały się z akceptacją Solidarnej Polski i Porozumienia. Dlatego, jak twierdzi rozmówca Onetu z wierchuszki koalicji, "premier zapewne nie będzie w stanie przeprowadzić znaczących zmian w strukturze rządu".

Zobacz też: Kiedy rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin zdradził termin

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do31lqg

Podziel się opinią

Share
do31lqg
do31lqg
Więcej tematów