Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Prezydent Andrzej Duda wręczy nominacje

Prezydent Andrzej Duda powoła w poniedziałek o godz. 15 nowych ministrów i wicepremierów rządu Mateusza Morawieckiego. Nominację z rąk prezydenta odbierze m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w nowym rządzie będzie pełnił funkcję wicepremiera.

Share
Rekonstrukcja rządu. Prezydent Andrzej Duda wręczy nominacje członkom nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego
Rekonstrukcja rządu. Prezydent Andrzej Duda wręczy nominacje członkom nowego gabinetu Mateusza MorawieckiegoŹródło: PAP, Fot: Andrzej Supernak
d1bs26b

Skład nowego rządu premier zaprezentował w środę. W wyniku rekonstrukcji zmniejszy się liczba ministerstw. Zamiast 20 będzie ich 14.

Według informacji PAP w poniedziałek zostaną powołani przez prezydenta nowi ministrowie, a także ministrowie, których resorty zmieniły nazwę i zakres kompetencji.

d1bs26b

W nowym rządzie Morawieckiego będzie czterech wicepremierów. Nominację na wiceprezesa Rady Ministrów odbierze Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński oraz Jarosław Gowin. Czwartym wicepremierem pozostanie Jacek Sasin, który będzie nadal łączył tę funkcję z kierowaniem resortem aktywów państwowych.

Rekonstrukcja rządu. Przemysław Czarnek będzie walczył z LGBT? "Kochaj człowieka, zwalczaj grzech"

Gliński zostanie też powołany przez prezydenta na szefa nowego resortu: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jarosław Gowin odbierze również nominację na stanowisko ministra rozwoju, pracy i technologii.

Rekonstrukcja rządu. Nowi ministrowie

Nominację na ministra rolnictwa i rozwoju wsi otrzyma Grzegorz Puda. Marlena Maląg zostanie szefem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

d1bs26b

Tadeusz Kościński obejmie resort finansów i funduszy, Michał Kurtyka - klimatu i środowiska.

Prezydent miał też powołać Przemysława Czarnka na stanowisko szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Już jednak wiadomo, że Czarnek nie stawi się na uroczystości. Na swoim profilu na Twitterze poinformował, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Nominację na ministra-członka Rady Ministrów odbiorą też Michał Cieślak (Porozumienie) oraz Michał Wójcik (Solidarna Polska).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bs26b

Podziel się opinią

Share
d1bs26b
d1bs26b
Więcej tematów