Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda przyjmie przysięgę. Jest data

Rekonstrukcja rządu wkrótce się zakończy. Andrzej Duda zdecydował, że przyjmie przysięgę od nowego rządu. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podał dokładną datę.

Share
Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda przyjmie przysięgę od nowych ministrów
Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda przyjmie przysięgę od nowych ministrów Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki
de30q75

Rekonstrukcja rządu wkrótce stanie się faktem. Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta poinformował w mediach o decyzji Andrzeja Dudy.

Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda przyjmie przysięgę od nowych ministrów

Prezydent Duda, jak informuje rzecznik, zdecydował się na przyjęcie przysięgi od nowych ministrów. Podana została też oficjalna data.

de30q75

"Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów" - czytamy w komunikacie.

Zarzuty pod adresem prezydenta i Kingi Dudy. "Gdzie ona była, kiedy jej ojciec odczłowieczał społeczność LGBT?"

Rekonstrukcja rządu. Nowy skład Rady Ministrów

Rekonstrukcja rządu dokonała się w środę. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wtedy na konferencji prasowej skład nowej Rady Ministrów.

de30q75

Wśród nowych twarzy jest m.in. Grzegorz Puda - pokieruje za Jana Krzysztofa Ardanowskiego resortem rolnictwa i rozwoju wsi, a także Przemysław Czarnek, który obejmie kontrolą połączone resorty edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

Rekonstrukcja rządu. Przemysław Czarnek wzbudził oburzenie

Ta druga nominacja wywołała spore oburzenie ze strony opozycji i środowiska pedagogicznego. Chodzi o wyraziste poglądy nowego ministra w kwestii społeczności LGBT.

Czarnkowi wypomina się zwłaszcza wypowiedź z okresu kampanii prezydenckiej, gdy powiedział o LGBT, że "nie są równi ludziom normalnym". Za te słowa m.in. w programie WP "Tłit" Włodzimierz Czarzasty nazwał Przemysława Czarnka "homofobicznym świrem".

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński wicepremierem

Równie duże emocje budzi nominacja Jarosława Kaczyńskiego na wicepremiera. Prezes PiS zostanie też koordynatorem ds. bezpieczeństwa.

de30q75

Na nowym stanowisku miałby pełną kontrolę nad resortami: sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
de30q75

Podziel się opinią

Share
de30q75
de30q75
Więcej tematów