Trwa ładowanie...
d2qvpn6

Przemysław Czarnek nazwany "homofobicznym świrem". Jest reakcja przyszłego ministra: "będę się za nich modlił"

Przemysław Czarnek będzie szefem połączonych resortów edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Nie wszystkim się to podoba: Włodzimierz Czarzasty nazwał polityka "homofobicznym świrem". Jest reakcja przyszłego ministra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Czarnek ministrem. Odpowiada na krytykę
Przemysław Czarnek ministrem. Odpowiada na krytykę (East News)
d2qvpn6

Rekonstrukcja rządu stała się faktem po tym, jak w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowy skład Rady Ministrów. Tym samym Przemysław Czarnek pokieruje połączonymi resortami edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

O nową rolę był pytany w programie Polsat News. Podczas rozmowy pojawiła się kwestia krytyki pod adresem Czarnka. Włodzimierz Czarzasty z Lewicy nazwał polityka w programie "Tłit" WP "homofobicznym świrem". W podobnym tonie wypowiedział się Radosław Sikorski, używając słów "homofob, nieuk i cham".

– Biedni ludzie. Będę się za nich modlił i prosił, żeby mądrość znowu do nich wróciła. Takimi sformułowaniami ci panowie sami wykluczają się z kręgu osób, z którymi można poważnie rozmawiać na jakikolwiek temat. Ja jestem otwarty na wszelką krytykę i na rozmowy ze wszystkimi, ale rozmowy merytoryczne, rozmowy uczciwe i przy prawdziwych argumentach – mówił Przemysław Czarnek.

d2qvpn6

Zobacz wideo: Rekonstrukcja rządu. Mateusz Morawiecki przedstawia nowych ministrów

Pytany o wypowiedzi ws. LGBT, Czarnek zaznaczył, że jest jedynie "przeciwnikiem promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń".

- Byłby to skandal, gdyby kandydat na ministra nauki zmienił zdanie i był nagle za promocją dewiacji. Nigdy nie powiedziałem, że środowiska LGBT to nie ludzie. Proszę o precyzyjne cytowanie moich słów - powiedział polityk.

d2qvpn6

Przemysław Czarnek o "aktywistach gender" i "wojnie ideologicznej"

Czarnek zapewnił również, że rządzący "nie zamierzają wzniecać wojny ideologicznej".

- Wojnę ideologiczną wszczynają aktywiści gender, którzy na siłę próbują zrobić w Polsce rewolucję, a na nią nie ma zgody, bo jest sprzeczna z polskim prawem - stwierdził przyszły minister edukacji.

Czarnek zaznaczył, że w przyszłości chciałby "wzmocnić etos nauczyciela" i "przekonać społeczeństwo, że pedagodzy są niezwykle ważni w procesie nauczania i wychowania". Ocenił też, że w polskich uniwersytetach "drzemie potężny potencjał".

Jednocześnie zaznaczył, że "nie ma absolutnie żadnych uprzedzeń do ludzi jakiejkolwiek orientacji". - Nie interesuje mnie orientacja kogokolwiek. Seksualność człowieka to niezwykle ważna sprawa, ale prywatna i intymna - odparł Przemysław Czarnek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qvpn6

Podziel się opinią

Share
d2qvpn6
d2qvpn6
Więcej tematów