Trwa ładowanie...
dp81qhr

Przemysław Czarnek kontrowersyjny również dla posłów PiS

Nominacja Przemysława Czarnka na ministra edukacji narodowej i nauki wzbudziła falę intensywnej krytyki. Okazuje się, że wybór Czarnka na szefa MEN ma być również kontrowersyjny dla części jego kolegów z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (PAP, Fot: PAP/Wojtek Jargiło, Wojtek Jargi³o)
dp81qhr

Jak donosi "Rzeczpospolita", wskazanie Przemysława Czarnka na ministra edukacji narodowej wzbudziło kontrowersje również w szeregach Prawa i Sprawiedliwości.

Przemysław Czarnek. Niesprawdzona nominacja

Według rozmówców "Rzeczpospolitej" z PiS nominacja Czarnka nie została wystarczająco sprawdzona. Jak podaje dziennik, politycy partii rządzącej twierdzą, że dawne wypowiedzi nowego szefa MEN publikowane w mediach są dla nich dużym zaskoczeniem. Ich zdaniem, gdyby odpowiednio prześwietlono przeszłość kontrowersyjnego posła, jego wybór na ministra edukacji mógłby nie dojść do skutku.

dp81qhr

Jednocześnie część z informatorów "Rzeczpospolitej" twierdzi, że Czarnek dostał jasny przekaz, że teraz będzie musiał zmienić swój sposób wypowiadania się i złagodzić swój przekaz. Inni są zdania, że ambicja byłego wojewody lubelskiego weźmie górę i wykorzysta swoją nową rolę do budowania politycznej pozycji w Zjednoczonej Prawicy.

"Brutalne, ale prawdziwe". Zaskakujące słowa ministra Pawła Jabłońskiego

Nominacja Czarnka spotkała się z głośnym sprzeciwem opozycji, która podkreśla wrogi stosunek posła do środowisk LGBT. Politykowi wypomina się m.in. głośną wypowiedź z kampanii przed wyborami prezydenckimi, kiedy w rozmowie na temat LGBT powiedział: "Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp81qhr

Podziel się opinią

Share
dp81qhr
dp81qhr
Więcej tematów