Trwa ładowanie...
d1b9hvu

Reakcja przewodniczącego KRS po proteście Obywateli RP. "Zamówiliśmy dodatkową ochronę"

Leszek Mazur odniósł się do protestu Obywateli RP w budynku Krajowej Rady Sądownictwa. - Myślę, że zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym do policji, ochrona siedziby KRS będzie wzmocniona - powiedział. Z kolei Obywatele RP kolejny dzień prowadzą pikietę przed KRS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzmocnienie ochrony przewidziane jest na najbliższe trzy dni
Wzmocnienie ochrony przewidziane jest na najbliższe trzy dni (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1b9hvu

W poniedziałek Obywatele RP zablokowali wejście do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa, co opóźniło rozpoczęcie obrad o trzy godziny. Kilkunastoosobowa grupa protestujących nie chciała dobrowolnie opuścić budynku SGGW, mimo niejednokrotnych wezwań. Ostatecznie zostali usunięci siłą przez funkcjonariuszy. Do sprawy odniósł się przewodniczący KRS Leszek Mazur.

- Funkcjonujemy od trzech, czterech miesięcy i dotychczas takich incydentów nie było. Myślę, że zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym do policji, ochrona siedziby KRS będzie wzmocniona. Zamówiliśmy dodatkową firmę ochroniarską - powiedział na antenie Radiowej Jedynki. Wzmocnienie ma obowiązywać przez maksymalnie trzy najbliższe dni.

d1b9hvu

Mimo poślizgu Rada omówiła ponad 20 kandydatur do Izby Cywilnej i ok. 40 osób do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. We wtorek ma zostać przesłuchanych kolejnych 20 chętnych. Rekomendacje najwcześniej trafią do Andrzeja Dudy w połowie września. Jednak jak sam podkreślił Mazur "raczej należy się liczyć z terminem późniejszym".

Sami Obywatele RP kontynuują swój protest. W kolejnym dniu manifestacji przed SN pojawili się przed KRS w pikiecie przeciwko upolitycznieniu polskich sądów. Działacze rozłożyli baner z fragmentami konstytucji i napisem: "Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo". Próba zablokowania wjazdu członkom Krajowej Rady Sądownictwa, w tym Stanisława Piotrowicza, zakończyła się usunięciem i wylegitymowaniem protestujących.

d1b9hvu

Zobacz także: Adam Bielan o inicjatywie sędziów: rokosz przeciwko państwu polskiemu

Źródło: Radiowa Jedynka

d1b9hvu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1b9hvu

d1b9hvu
d1b9hvu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów