Trwa ładowanie...
cisowianka

Razem przeprasza Cisowiankę. Partia wzywała do niesłusznego bojkotu

Wraca sprawa bojkotu sprzed kilku lat. Partia Razem nawoływała, by powstrzymać się od kupowania produktów Cisowianki. Powodem było prywatne zaangażowanie jednego z wiceprezesów firmy w ochronę życia poczętego. Ugrupowanie musi teraz przepraszać za swoje działanie.

Share
Razem przeprasza Cisowiankę. Partia wzywała do niesłusznego bojkotu
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d12g813

"Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste - renomę i prawo do klienteli - w ten sposób, że bez jakiegokolwiek uzasadnienia wzywała do bojkotu oferowanych przez nią produktów, bezpodstawnie sugerując, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet " - czytamy na internetowym profilu ugrupowania.

Razem dodaje, że nie dochowało "należytej staranności i nie podjęło próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój sp. z o. o. podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów". "Niniejsze oświadczenie publikuje się w wyniku przegranego procesu sądowego” - zaznaczono.

d12g813

W czerwcu 2017 r. Razem zaapelowało w mediach społecznościowych o niekupowanie Cisowianki. Partia podkreślała, że jeden z wiceprezesów zarządu wspiera finansowo organizację antyaborcyjną. Okazało się, że robi to prywatnie w ramach działania w fundacji, której jest prezesem.

Spółka oświadczyła, że jest firmą neutralną światopoglądowo i nie angażuje się po żadnej ze stron sporów światopoglądowo-politycznych. "Dodatkowo firma nigdy nie ingerowała i nie będzie ingerować w prywatne poglądy zarówno członków Zarządu, jak i swoich pracowników, szanując prawo każdego człowieka do własnych przekonań" - poinformowano w oświadczeniu.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz zdumiony słowami Lubnauer. Napisał w tej sprawie do dziennikarza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12g813

Podziel się opinią

Share
d12g813
d12g813
Więcej tematów