Trwa ładowanie...
d37h5rg

Raport PE ws. Polski. Patryk Jaki uderza w Rafała Trzaskowskiego

- Czy takiego prezydenta chcemy? - zapytał europoseł PiS Patryk Jaki. Przypomniał, że ubiegający się o urząd prezydenta Polski Rafał Trzaskowski ​był autorem poprawek do jednej z pierwszych rezolucji dotyczących Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki przypomniał działania Rafała Trzaskowskiego w 2016 r.
Patryk Jaki przypomniał działania Rafała Trzaskowskiego w 2016 r. (NurPhoto via Getty Images)
d37h5rg

- Czy osoba, które pisze rezolucję przeciwko własnemu państwu, jak Rafał Trzaskowski, w ten sposób dba o własny kraj czy nie? Czy takiego prezydenta chcemy? Ktoś powie, że to tylko polityka, że to nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia przeciętnego obywatela. Nieprawda. W tym raporcie napisano niemalże wprost, że Polsce mają być zabrane pieniądze, czyli ma być ograniczana jakość życia każdego Polska. Przez kogo? Przez kogoś, kto chce być prezydentem wszystkich Polaków? Czy taki powinień być Prezydent RP? - pytał Patryk Jaki.

We wtorek europoseł PiS razem z Adamem Bielanem i Jackiem Saryuszem-Wolski wziął udział w konferencji prasowej. Tematem były działania Parlamentu Europejskiego wobec Polski. To już kolejna konferencja Jakiego w sprawie. Zabrał głos już w poniedziałek, zanim PE pochylił się nad raportem komisji LIBE.

Jaki razem z Bielanem i Saryuszem-Wolskim przypomnieli, że Trzaskowski był autorem poprawek do jednej z pierwszych rezolucji dotyczącej Polski w 2016 r. - Trzaskowski nie był wtedy europosłem. Używał kontaktów, by atakować Polskę - stwierdził Jaki.

d37h5rg

Zobacz też: Trzaskowski zyskuje, Duda traci. Jest reakcja z PiS

- Z zadziwiającą regularnością i w zadziwiająco zbieżnym rytmie pojawiają się krytyczne raporty czy procedury postępowań przeciwko Polsce, kiedy tylko w Polsce są wybory - zauważył Saryusz-Wolski. Stwierdził, że raport PE jest "rodzajem manifestu czy programu politycznego" i są w nim "rzeczy ekstremalnie ostre i jednocześnie fałszywe".

- Jest wezwanie do ataku KE przeciwko Polsce. Raport nie zostawia suchej nitki na wszystkich instytucjach państwa polskiego. To zmasowany atak - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów