Trwa ładowanie...
ddzg7d8

Ranni na ulicach Białorusi. Szokujące zdjęcia

Wybory na Białorusi. Po ich zakończeniu tłumy mieszkańców wyszły na ulice miast, a razem z nimi milicja oraz wojsko. Są ranni. Tamtejsze media publikują szokujące zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory na Białorusi. Po podaniu wyników exit poll doszło do zamieszek
Wybory na Białorusi. Po podaniu wyników exit poll doszło do zamieszek
ddzg7d8

W Białorusi rozgrywa się dramat. Mieszkańcy protestują przeciwko wyborowi Alaksandra Łukaszenki. Według badania exit poll, przeprowadzonego na zlecenie władz, wygrał właśnie obecnie urzędujący prezydent. Komentatorzy jeszcze przed głosowaniem nie mieli wątpliwości, że wyniki zostaną sfałszowane, a rzeczywiste poparcie dla Alaksandra Łukaszenki może wynosić około 30 procent.

"W Mińsku policja zaczęła zatrzymywać ludzi i użyła granatów hukowych" - podaje niezależny portal Tut.by. Z nagrania zamieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że zatrzymywani starali się obronić przed funkcjonariuszami OMON-u.

ddzg7d8

Są też doniesienia o rannych od kul gumowych oraz o posiedzeniu nadzwyczajnym sztabu operacyjnego resortu spraw wewnętrznych Białorusi. Doniesienia o starciach aktywistów opozycji ze służbami Łukaszenki napływają także z Homla, Brześcia, Witebska i Grodna.

"W Brześciu milicja użyła gazu łzawiącego. Internetu brak, połączenia telefoniczne są kiepskie" - napisał reporter "Rzeczpospolitej" Ruslan Szoszyn.

Wybory na Białorusi. Protesty i starcia na ulicach

Na ulicach miast Białorusi trwają zamieszki. Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, jak poruszająca się ze sporą prędkością ciężarówka próbowała przejechać przez drogę, na której znajdują się demonstranci. Do Mińska podobno zmierzają czołgi. Po sieci krążą też zdjęcia rannych.

Rywalka Łukaszenki wydała oświadczenie, w którym apeluje o unikanie prowokacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddzg7d8

Podziel się opinią

Share
ddzg7d8
ddzg7d8
Więcej tematów