Radosław Fogiel gościem programu "Tłit"
Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dziś gościem programu jest poseł Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Co dzisiaj w programie? Dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili - na podstawie dokumentów - majątek abp Sławoja Leszka Głodzia. Emerytowany duchowny miał zgromadzić liczne posiadłości warte około 15 milionów złotych. Na mocy decyzji Watykanu były metropolita gdański musiał opuścić diecezję, a przed kilkoma tygodniami został sołtysem w swojej rodzinnej wsi na Podlasiu.
Echa po wystąpieniu marszałek Sejmu podczas promowania "Polskiego Ładu". Wystąpienie Elżbiety Witek w Otyniu było zakłócane przez grupkę demonstrantów. Polityk PiS postanowiła wytknąć swoim oponentom, że narzekają na rząd, ale korzystają z programów społecznych i socjalnych takich jak: 500 plus, wyprawka szkolna, niższy wiek emerytalny oraz bezpłatne leki dla seniorów.
Witek w pewnym momencie zwróciła się do jednej z protestujących. - Tu proszę pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska. Tu jest Otyń, a Polska zawsze leżała w Europie, od ponad 2 tysięcy lat - powiedziała marszałek Sejmu.
Donald Tusk wznawia objazd kraju. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wystąpi w poniedziałkowe popołudnie w Gdańsku. - Będę apelował o to, aby wszyscy, i obywatele, i partie opozycyjne, i wolne media, żeby niezależnie od sympatii politycznych uznali, że przywrócenie elementarnej praworządności, niezależnych instytucji, żeby uczynić wspólną płaszczyzną, która nie podlega sporom partyjnym - zapowiadał były premier w wywiadzie dla TVN24.
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę, rozpatrzony ma zostać wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki. Wnioskodawcy twierdzą, że Przemysław Czarnek "kieruje się przede wszystkim wolą indoktrynacji światopoglądowej i kulturalnej dzieci i młodzieży, nie zważając na negatywne konsekwencje swojego postępowania dla respektowania poglądów innych i prawa do ich swobodnego wyrażania".
Jeszcze w środę przed południem - zgodnie z harmonogramem na stronach internetowych - Senat zajmie się kandydaturą prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosowanie wydaje się formalnością - kandydat uzyskał zdecydowane poparcie zarówno opozycji, jak i rządzących w Sejmie.