Trwa ładowanie...
d4itjlc

Radny Gryfina stanie przed sądem. Za atak pizzą

Akt oskarżenia przeciwko Markowi B. trafił już do Sądu Rejonowego w Gryfinie. Jest oskarżony "o naruszenie nietykalności cielesnej pizzą". Grozi mu nawet rok więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gryfiński radny rozsmarował oponentowi pizzę na twarzy
Gryfiński radny rozsmarował oponentowi pizzę na twarzy (YouTube.com/ono24.info/stopklatki)
d4itjlc

O tej sprawie było głośno w całej Polsce. Podczas manifestacji w obronie niezależności sądów w Gryfinie w lipcu ubiegłego roku, wyprowadzony z równowagi radny zaatakował pizzą przechodnia - Michała S.

"Wolność, równość, demokracja i atak pizzą na przechodnia. (…) radny powiatu gryfińskiego walcząc z dyktaturą przypuszcza spektakularny atak pizzą w trakcie protestu pod sądem... Tylko dla widzów o stalowych nerwach" - tak skomentował sytuację na swoim profilu na Facebooku poseł na Sejm RP Leszek Dobrzyński z PiS.

d4itjlc

Michał S. jak wynika z relacji świadków niósł opakowanie pizzy. W pewnym momencie wszedł w tłum manifestujących, głośno komentując sytuację. Gdy zbliżył się do radnego, ten poirytowany uwagami przechodnia, złapał karton z pizzą i otworzył go. Potem rozsmarował jego zawartość na twarzy Michała S.

Obaj mężczyźni zostali natychmiast wyprowadzeni z tłumu przez nieumundurowanych policjantów. Sprawą wkrótce zajęła się prokuratura. Po kilku miesiącach śledztwa zdecydowała się skierować akt oskarżenia przeciwko Markowi B. do sądu.

- Podejrzanemu zarzucono, że 24 lipca 2017 roku dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego w ten sposób, że wyjął z opakowania pizzę, którą oskarżony niósł, a następnie tą pizzą dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego mężczyzny - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Marek B. jest niezależnym radnym, ale startował w wyborach w 2014 roku z listy Platformy Obywatelskiej.

Źródło: rmf24.pl

d4itjlc

Podziel się opinią

Share

d4itjlc

d4itjlc
Więcej tematów