Trwa ładowanie...

Radni z Piotrkowa Trybunalskiego chcą oddać miasto w opiekę Matki Bożej

Już w środę piotrkowscy radni zdecydują, czy zawierzyć miasto "Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski". Część radnych jest zbulwersowana tym pomysłem. Zdziwienie wyrażają nawet oo. Bernardyni z Piotrkowa.

Share
Radni z Piotrkowa Trybunalskiego chcą oddać miasto w opiekę Matki Bożej
Źródło: www.piotrkow.pl, fot: UM Piotrkowa Trybunalskiego
d1ielng

Będzie to jedna z pierwszych decyzji, jakie podejmą w nowej kadencji radni Piotrkowa Trybunalskiego - informuje piotrkowtrybunalskinaszemiasto.pl.

"Prezydent miasta oraz rada miasta świadomi bogactwa duchowego i kultu maryjnego, który przez wieki był obecny w Piotrkowie Trybunalskim pragną w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski. Wsłuchując się w głos ruchów i wspólnot katolickich działających na terenie naszego miasta, chcemy zawierzyć wszystkie sprawy Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny” - brzmi treść stanowiska, nad którym głosować będą na środowej sesji.

To pomysł Mariana Błaszczyńskiego, wybranego kilka dni temu na przewodniczącego rady, związanego z PiS. Startował on z prezydenckiego ugrupowania "Razem dla Piotrkowa”.

d1ielng

"To ukłon w stronę kościelnego elektoratu"

Przewodniczący Błaszczyński nie chciał wyjaśnić portalowi, skąd ten pomysł. Także radni z jego urgrupowania nie byli chętni do rozmowy. Mariusz Staszek stwierdził, że nie ma czasu, a Rafał Czajka powiedział, że "nie słyszał o tym projekcie i nie miał okazji zapoznać się z nim”.

- Jestem zszokowana, że rada ma podejmować takie stanowisko. Rozumiem, że to ukłon w stronę kościelnego elektroratu ugrupowania pana prezydenta - powiedziała portalowi Marlena Wężyk-Głowacka z Koalicji Obywatelskiej. Dodała, że sama jest katoliczką, ale uważa, że wiara to sfera prywatna i przeciwna jest przenoszeniu jej na grunt polityki.

Zaskoczony był także Gracjan Kubica, gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, która została patronką miasta.

- Piotrków został już oddany w szczególną opiekę Matce Bożej Piotrkowskiej. A Matka Boża, to matka Boża, niezależnie od tego, w jakim wizerunku - stwierdził.

d1ielng

Jeżeli radni przyjmą to stanowisko, to uroczystości odbędą się już 8 grudnia w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Źródło: piotrkowtrybunalskinaszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ielng

Podziel się opinią

Share
d1ielng
d1ielng
Więcej tematów